fbpx
Сьогодні
19:29 12 Вер 2023

Проєкт з екологічного відновлення Люботина на Харківщині: як працює рішення

У чому проблема?

Зміна клімату та війна впливають на стан навколишнього середовища, тому кожна громада повинна мати власний план адаптації та екологічного відновлення.

Яке рішення?

Навесні цього року ГО "ЦГМІ" (Zero Waste Kharkiv) створили рекомендації післявоєнного екологічного відновлення міста. В рамках проєкту експерти розробили документ з рекомендаціями, враховуючи ті ризики, які спричиняє зміна клімату та війна за напрямками:

  • біорізноманіття;
  • компостування;
  • збір дощової води;
  • енергетична децентралізація.

Як це працює?

Зараз з новими силами та ідеями проєкт продовжується. У рамках нового етапу планується:

  • дослідження водних об'єктів та водно-болотних угідь Люботина й розробка рекомендацій для їх екологічного відновлення (вуличних колодязів, колонок, ставків, річок), а також дослідження водопровідної води;
  • створення інформаційних стендів про озера та біорізноманіття;
  • дослідження впливу компостерів на зменшення кількості викидів парникових газів (zero waste — zero emission).

Уся отримана в рамках проєкту інформація буде передана мешканцям та посадовцям для подальшої роботи у цьому напрямку за їх бажанням.

Координаторка проєкту Анна Прокаєва каже:

"Для нас зараз принципово присвятити багато часу одному місцю, для створення пілотної громади, яка б була взірцевою у багатьох моментах. Люботин дуже привабливий туристично і знаходиться недалеко від Харкова у досить мальовничому місці.

Після презентації першого дослідження виявилося, що для люботинців особливе значення має унікальний каскад ставків, що знаходиться на території громади. Тому у новому проєкті ми присвячуємо цьому особливу роль. Ставки виконують роль локальних кондиціонерів у громаді, тому дуже важливо їх зберігати, і ми хочемо показати що відбувається з ними зараз, щоб люди дбали про це і брали на себе відповідальність за їх збереження.

Також актуальним є доступ до питної води. Зі зміною клімату, доступ до питної води обмежується, йде посуха. Попри те, що Люботин – це місто, там переважно приватний сектор. Наша мета з'ясувати, яка якість води у колодязях та позначити на спеціально розробленій інтерактивній мапі ці дані, щоб людина розуміла вплив цієї води для свого здоров'я. Ми плануємо дослідити не менш ніж 10 колодязів і понад 20 ставків Люботинської громади. Окрім хімічного аналізу буде зроблено ще й гідробіологічний аналіз, який дасть інформацію про якість у біологічному сенсі та як це позначається на біорізноманітті.

І наступний крок – це поводження з відходами. Наша організація вже встановила 10 компостерів. Вже десятки багатоквартирних будинків мають можливість віднести свої відходи не до контейнера з зі змішаними відходами, а до компостера. В рамках проєкту ми хочемо дослідити, чи дійсно компостування органічних відходів впливає на скорочення утворення CO2"

З готовим документом з розробленими навесні рекомендаціями можна ознайомитися за посиланням.

Проєкт втілюється громадською організацією "Центр громадських та медійних ініціатив" (Zero Waste Kharkiv) у співпраці з "Центром екологічних ініціатив "Екодія" за фінансової підтримки Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини в рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ) "Посилення громадянського суспільства в реалізації національної кліматичної політики".

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Колодязь біля переїзду через Будянську лінію, що перед Жабником, перевіряти будуть? Там вода завжди була добра, колодязь і зараз працює, хоча стан такий, що довго не протягне.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: