Politico: цьогорічна заява G20 "могла б заспокоїти кремль"
Міністр закордонних справ російської федерації сергій лавров був активно залучений у переговори лідерів G20, що тривали цього тижня, і які привели до остаточного варіанту декларації країн "Групи двадцяти". Спільна заява "могла б заспокоїти москву".
Про це пише Рубрика з посиланням на Politico.
За інформацією видання, формулювання, яке оприлюднили західні країни, щоб сигналізувати про подальше засудження вторгнення президента росії володимира путіна в Україну, могло б заспокоїти москву. Вона скаржиться на те, що з початком контрнаступу України атаки всередині аосії посилилися.
Державний секретар Ентоні Блінкен у неділю також захистив рішення Сполучених Штатів прийняти спільну заяву лідерів G20 щодо війни росії в Україні.
"Всі країни G20 у цій заяві відстоювали важливість територіальної цілісності, суверенітету — і це дуже ясно.
Я був у кімнаті, коли всі лідери сьогодні (10 вересня – Ред.) розмовляли з президентом Байденом, і з усього, що вони сказали, було ясно, що вони не тільки хочуть, щоб ця війна закінчилася, але вони хочуть, щоб вона закінчилася на справедливих і довготривалих умовах і було також дуже ясно, що наслідки агресії Росії відчуваються в країнах G20 і в усьому світі, що розвивається.
Я вважаю, що дуже важливо, щоб G20 говорили як одне ціле. В якійсь мірі, можливо, це G19, тому що, очевидно, Росія також є тут як частина G20", – зауважив Блінкен.
Довідка
Цьогорічна заява G20 не називала росію по імені, але говорила, що всі країни повинні "утримуватися від дій проти територіальної цілісності та суверенітету чи політичної незалежності будь-якої держави".
Міністерство закордонних справ України висловило розчарування формулюваннями декларації.
"Україна вдячна партнерам, які намагалися включити в текст сильні формулювання. Водночас у частині щодо агресії росії проти України "Групі двадцяти" немає чим пишатися", – зазначив Ніколенко.
Він додав, що, вочевидь, участь української сторони у саміті G20 дозволила б його учасникам краще зрозуміти ситуацію. У цьому контексті речник МЗС акцентував, що принцип "нічого про Україну без України" залишається "ключовим як ніколи".
Речник МЗС також навів фрагмент тексту декларації із виправленнями формулювань "війна в Україні" на "війна проти України", "українська криза" на "російська війна або агресія проти України", "всі країни мають діяти відповідно до Статуту ООН" на "Росія має діяти відповідно до Статуту ООН" тощо.
Нагадаємо, що міністр закордонних справ Індії Субраманьям Джайшанкар підтвердив, що Україну не запросили на майбутній саміт G20, який відбудеться в Індії 9-10 вересня.
За його словами, рішення Індії не запрошувати Україну було прийнято з огляду на те, що G20 займається зростанням та розвитком, а не врегулюванням конфліктів, що має відбуватися в Раді безпеки ООН.