Рішення для перемоги: в Україні розробили ударний FPV-дрон
Міністерство оборони допустило до експлуатації в Збройних Силах України вітчизняний ударний FPV-дрон KH-S7.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Telegram-канал Сили оборони півдня України.
У чому проблема?
Як відомо, українсько-російська війна вже давно перейшла у систему координат "битви інженерів", у технологічну війну.
Ще рано говорити, що в Україні існує галузь безпілотної авіації, але вона розвивається дуже стрімко.
Яке рішення?
Українські інженери в співпраці з військовими розробили перший ударний FPV-дрон. Безпілотник призначений для ураження різноманітних рухомих та стаціонарних наземних цілей.
"В Україні розробили ударний FPV-дрон KH-S7", – повідомили в Силах оборони.
Як це працює?
За даними військових, дрон почали розробляти ще з літа минулого року. У команду зібралися однодумці, серед яких були інженери та військові, що раніше разом цікавились та роками займалися БПЛА, як хобі.
Заявлено, що FPV-дрон KH-S7 несе штатно корисну вагу в 1 кілограм на відстань 7 км, потужності вистачає і на більше, але є багато умов.
За словами розробників вітчизняного БПЛА, максимально KH-S7 українські військові застосовували на дальності 9,5 кілометрів.
Камера дрона надає оператору якісне зображення та допомагає проводити дорозвідку під час здійснення місії.
"Ми зробили основний акцент на його надійності й потужності, використовуючи лише ТОПові запчастини та системи. Всі складники тут від найкращих виробників світу, з якими у нас прямі контракти. Тож наш дрон – це дійсно "робоча конячка". Хлопцям на передку, принаймні, вже подобається. Найкраще, коли від них отримуєш схвальні відгуки. Це дає натхнення працювати далі", – каже представник виробника Вадим.
Він зазначає, що їхня компанія отримувала допуск до експлуатації у ЗСУ за пришвидшеною процедурою.
Виробник зараз займається масштабування випуску FPV-дронів KH-S7 для задоволення наявних потреб українського війська.
Представник виробника також зазначив, що для досвідчених операторів безпілотник є дуже легким у керуванні.
Виробництво безпілотників в Україні
За словами ексміністра оборони Олексія Резнікова, на озброєнні Збройних сил України вже понад 20 нових найменувань дронів українського виробництва.
Він також розповів, що в Україні справжній бум виробництва дронів. Зокрема, через те, що уряду вдалося спростити процедури для розробників та виробників озброєння та військової техніки.
Нагадаємо, 21 липня 2023 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову "Про реалізацію експериментального проєкту щодо виробництва, закупівлі та постачання боєприпасів до безпілотних систем та бойових частин безпілотних систем".
Проте міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Україні буде достатньо дронів лише тоді, коли пройде мінімум 10 років з моменту повернення усіх тимчасово окупованих територій.