Про інформує Vежа.
Так, у День міста на презентацію виставки біля Вежі прийшли кілька десятків вінничан.
Сам захід був ніби пронизаний певним символізмом. Спочатку на честь дня народження Вінниці митець намагався запалити свічки на символічному кексику.
Самі ж картини, пов'язані з історіями українців та наслідків російсько-української війни, до презентації були вкриті прапорами різних держав, які надавали допомогу Україні. А під кожною з робіт стояли символічні свічки – в пам'ять про понад пів тисячі дітей, які загинули через російську агресію.
Уже під час презентації вінничанам продемонстрували 20 картин зі стереоскопічним ефектом про:
Зокрема, й кадр наслідків удару по Вінниці 14 липня.
Для того, аби зробити кожну з робіт, знадобилось понад близько півтори тисячі дерев'яних "кубиків". Загалом близько 30 тисяч частинок, над кожною з яких Лапшов здійснював понад 10 операцій.
Готову роботу радить переглядати з відстані 3-5 метрів, адже зблизька рельєфна текстура не дозволяє помітити всі деталі.
Митець розповідає, що називає свої роботи "4D", адже крім рельєфності в тривимірному просторі (3D), "в них є ще й четверта "Д" – душа". Загалом над першою з робіт він почав працювати 560 днів тому.
Так, митець розповідає, що в кожній з картин є кубики з деревини, яку йому передали військові з передової, прифронтових та деокупованих міст – з найрізноманітніших регіонів України.
Володимир розповідає, що після початку повномасштабного вторгнення став волонтером. Спершу допомагав військовим. Згодом – цивільним з окупованих та звільнених населених пунктів, а зараз допомагає дітям з дитячих соціально-реабілітаційних центрів.
"До кожної картини прикріплений QR-код з посиланням на інформацію нашого фонду "Подільська громада". За цим посиланням можна задонатити – кошти ми витратимо на будинки для соціальної реабілітації дітей. Зокрема, на Закарпатті є такий заклад під назвою "Затишок" – в перші дні війни туди вивезли понад 153 дитини з Сум, Чернігова та Маріуполя… ", – розповідає волонтер.
Зрештою очільниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова зафіксувала цю виставку Лапшова як "Першу виставку картин із стереоскопічним ефектом, створену за допомогою кубів".
Наразі картини Лапшова експонуватимуть біля Вежі 9-10 вересня.
Після цього картини протягом орієнтовно тижня можна буде побачити у Вінницькій міській раді. Також митець планує згодом експонувати виставку в інших містах України та за її межами.
Нагадаємо, що у Києві пройшла виставка Маріуполь 86 #НаЖиво. Тематичний захід відбувся з нагоди трагічної річниці з історії Маріуполя.
Окрім того, у столичній Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ провели виставку картин на уламках російських ракет, яку присвятили річниці звільнення Київщини.
В австралійському заповіднику Marineland Melanesia Crocodile Habitat помер Кассіус — найбільший у світі крокодил, який… Читати більше
До середини 2025 року Україна планує отримати власні крилаті та балістичні ракети, що стане значним… Читати більше
На сьогодні Збройні сили України стримують масштабний наступ російських військ, який є одним з найпотужніших… Читати більше
1 листопада Одеська національна опера розпочала свій гастрольний тур у Королівствах Нідерландів та Бельгії. Першою… Читати більше
У ніч на 2 листопада війська рф вчергове застосували по Україні ударні БпЛА та завдали… Читати більше
Федеральне агентство з технічної допомоги Німеччини продовжує підтримувати Україну у боротьбі з наслідками війни. Цього… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.