Рішення для перемоги: Україна отримає від Японії 24 крани для розмінування територій
Японія виявила зацікавленість у встановленні довгострокових відносин співпраці з Україною, виділивши макрофінансову допомогу на суму 2,1 мільярда доларів: також східна країна планує передати крани для розмінування територій.
Про це розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму офіційному Telegram-каналі, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як відомо, приблизно 30% території України (понад 67 тис. кв. км) зазнало серйозного впливу боєприпасів та потребуватиме проведення трудомістких, дорогих і небезпечних операцій із розмінування.
Посилаючись на дані словацького аналітичного центру GLOBSEC, Україна стала найбільшою замінованою територією у світі, випередивши Афганістан і Сирію.
На сьогодні для повноціного розмінування Україна не має ні часу, ні достатньої кількості спеціалістів.
Адже, повне гуманітарне розмінування коштуватиме мільярди доларів і потребуватиме чимало техніки та спеціалістів.
5 головних рішень тижня — новий пакет допомоги Україні від США та коридор для зерна через Хорватію
Яке рішення?
Під час офіційної зустрічі з міністром закордонних справ Японії Йошімаса Хаяші та представниками провідних японських компаній 9 вересня у Києві сторони обговорили перспективи взаємодії у відновленні житла, в гарантуванні глобальної продовольчої безпеки, в підтримці малого та середнього бізнесу та в гуманітарному розмінуванні.
Як це працює?
Як зазначив Шмигаль, Японія передасть Україні 24 крани для розмінування територій.
"Японія передасть Україні 24 крани для гуманітарного розмінування", написав прем'єр.
Окрім того, очільник Уряду подякував Японії за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, за фінансову та гуманітарну підтримку і за санкції проти росії.
"Створюємо сприятливий бізнес-клімат для залучення інвестицій. Розраховуємо, що японські компанії стануть резидентами Дія.City – простору, який дає унікальні правові та податкові переваги", – написав Шмигаль.
Своєю чергою, Йошімаса Хаяші зазначив, що Японія й надалі буде підтримувати Україну, посилюватиме антиросійські санкції та допомагатиме нашій державі у проходженні зими.
Водночас підприємці з Японії представили конкретні ініціативи співпраці, зокрема, в галузях зв'язку, інфраструктури та медицини.
Раніше повідомляли, що Литва оголосила про нову допомогу для Сил оборони України та передала українській армії півтора мільйона боєприпасів.
Нагадаємо, що попри невелику кількість естонського населення та обмежену економічну потугу, балтійська країна систематично допомагає Україні. Цього разу вона передала робота-сапера для розміновування українських територій.
Довідка
Нагадаємо, що 9 вересня, вперше з початку російської агресії, до України приїде з неоголошеним візитом міністр закордонних справ Японії Йосімаса Хаяші, щоб продемонструвати підтримку Києву.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Японії Йошімасою Хаяші. У зустрічі взяли участь керівники провідних японських компаній, які супроводжують голову МЗС Японії під час візиту до Києва, зокрема представники Rakuten, Marubeni, Kawasaki Heavy Industries, Allm Inc., Tsubame BHB.