Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
Під час експлуатації дронів, "Старлінків" та інших пристроїв українські військовослужбовці стикаються з потребою в закупівлі окремих деталей. Зокрема, йдеться про конектори для терміналів зв'язку, стартові платформи для дронів тощо. Спекулянти продають такі вироби за карколомні кошти, хоча їхня собівартість сягає всього кількох гривень.
Яке рішення?
Аби забезпечити військо необхідними компонентами, український блогер та волонтер Євген Вольнов створив спільноту "ДрукАрмія", що об'єднала майже тисячу власників 3D-принтерів по всій Україні. У межах цього проєкту волонтери друкують в домашніх умовах не лише дефіцитні запчастини, а й вироби, які допомагають нищити ворога. Наприклад, скиди та хвости для боєприпасів, які українські воїни "доставляють" до ворога за допомогою дронів.
"Одним зі стимулів проєкту було те, що в такий складний для нашої країни час знаходяться люди, які прагнуть заробити на військових. Вони продають вироби, надрукувати які коштує 7 гривень, за 50 чи навіть 100. А те, що можна надрукувати за 50 гривень, – за 500! Це – ганьба, так не має бути! Тому одне з наших завдань – ліквідація ринку всіх цих бариг. Усі військові мають знати, що можуть отримати все безкоштовно в "ДрукАрмії". І тоді бариги зникнуть", – каже Вольнов.
Як це працює?
Наразі спільнота волонтерів ДрукАрмії налічує майже 1000 людей з різних населених пунктів України. Аби приєднатися до проєкту, достатньо мати вдома 3D-принтер та трохи вільного часу, аби слідкувати за його роботою. Станом на вересень команді ініціативи вдалося надрукувати понад 15 тонн пластикових виробів військового призначення.
Утім потреби війська значно більші, аніж можливості наявної команди. Саме тому ДрукАрмія та освітньо-культурні й волонтерські простори Гончаренко центр запускають всеукраїнську мережу безкоштовних 3D-друкарень. За словами організаторів, у такий спосіб вони прагнуть популяризувати друк серед українців та залучити їх до волонтерської діяльності.
Крім того, спільний проєкт має зруйнувати міфи про нібито складність та небезпечність 3D-друку, а також допомогти ДрукАрмії у боротьбі зі спекулянтами, які намагаються "впарити" військовим деталі, собівартість яких не перевищує кількох гривень.
"Головний принцип ДрукАрмії – військові не мають платити за наші вироби. Навіть за доставку. Вони вже платять тим, що захищають нас. Впевнений, що спільний із Гончаренко центром проєкт допоможе донести ідею такого волонтерства до ще більшої кількості українців. Це важливо, бо друкувати для війська можуть всі: і підлітки, і дорослі, і літні люди. А отже, допомагати під силу кожному", – зазначає співзасновник ДрукАрмії, український блогер та волонтер Євген Вольнов.
На першому етапі публічні майстерні 3D-друку запустять у трьох містах: Києві, Одесі та Дніпрі. Вони функціонуватимуть на базі місцевих Гончаренко центрів та будуть доступними для всіх охочих.
"Багато хто уявляє принтери величезними та навіть небезпечними. Але це стереотип. Вони компактні, легкі в опануванні, і точно не нашкодять нікому. Крім окупантів, звісно. Тож усе, що варто знати про ці пристрої, – завдяки їм можна допомогти війську. А тому ми чекаємо на всіх, хто хоче познайомитися з 3D-друком та побачити на власні очі, як це працює", – зазначає команда освітньо-культурної мережі Гончаренко центр.
У межах проєкту відвідувачі центрів зможуть пройти базовий курс із користування 3D-принтером, навчитися правилам друку та самостійно запустити виготовлення перших виробів. Для цього команда Гончаренко центрів залучатиме волонтерів ДрукАрмії, які проводитимуть безкоштовні майстер-класи та допомагатимуть учасникам майстерні під час навчання.
Аби долучитися до роботи майстерні та познайомитися з 3D-друком, необхідно заповнити форму за цим посиланням.
Довідка
ДрукАрмія – це спільнота українців, які друкують на 3D-принтерах все, що може бути корисним для використання воїнами ЗСУ у захисті України від російських загарбників. Зокрема йдеться про конектори для Starlink, стартові платформи для дронів та скиди для безпілотників. Станом на вересень спільнота із майже 1000 друкарів передала на фронт понад 15 тонн пластмасових виробів військового призначення.
Гончаренко центр – найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього.
З 24 лютого 2022 року Гончаренко центри по всій країні перетворилися на потужні волонтерські хаби, де надається допомога для військових та переселенців. Відтоді команда проєкту передала понад 200 тонн допомоги, а також понад 70 автівок, антидронові рушниці та самохідну артилерійську установку "ГвоздикаЦ для спецпризначенців.
За словами Федорова за рік "Армія дронів" з проєкту перетворилася на системну державну програму – головні досягнення.
Зазначимо, що у кінці липня повідомлялось, що ударні воєнні підрозділи, роботу яких забезпечує "Армія дронів", знищили за тиждень 75 одиниць ворожої техніки, серед якої 9 танків.
Дослідники влітку 2022 року у джунглях Перу провели експедицію та виявили 27 нових видів ссавців,… Читати більше
Минулого року зоозахисники врятували чотирьох сервалів із зони бойових дій у Кураховому, Донецька область, і… Читати більше
Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.