Як ставати на облік жінкам-медикиням, розповіли у Сухопутних військах Збройних сил України.
Нагадаємо за законом, жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком, і здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних.
Проте це не означає мобілізацію до війська.
Як стати на облік жінкам
Процедура реєстрації на військовий облік здійснюється в ТЦК.
Необхідні документи:
Коли жінка приходить до ТЦК стати на військовий облік, на неї заводять особову справу. Далі її мають спрямувати на медкомісію, яка зробить висновок про придатність/непридатність до військової служби.
Медкомісія у військовозобов'язаних жінок має проходити, як і в чоловіків: повинні оглянути хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, офтальмолог, оториноларинголог, стоматолог, дерматолог.
Єдина відмінність – жінки мають пройти ще огляд у гінеколога.
Чи потрібно самостійно йти до ТЦК та СП
Заклади освіти, де готують медиків, за два місяці до завершення навчання подають списки випускників до районних (міських) ТЦК та СП.
Списки є підставою для оформлення жінкам тимчасового посвідчення військовозобов'язаного (без визначення ступеня їх придатності для виконання військового обов'язку та відмітки про взяття на облік) та внесення інформації до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Видача тимчасових посвідчень військовозобов'язаного жінкам відбуваються у ТЦК, на території відповідальності якого розташовані заклади освіти.
Строк дії таких посвідчень – 30 діб.
Жінки, яким видано тимчасові посвідчення військовозобов'язаного повинні в 7-денний строк з дня отримання таких посвідчень прибути до районного (міського) ТЦК та СП за містом прописки чи реєстрації для взяття на військовий облік.
Непрацевлаштовані жінки прибувають до ТЦК самостійно.
Відповідальність за ухилення від постановки на військовий облік
За порушення військовозобов'язаними правил військового обліку під час воєнного стану, на них може бути накладено штраф від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн) (стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Жінки інших спеціальностей, споріднених з військовою, можуть стати на облік за власним бажанням. Перелік спеціальностей можна прочитати тут.
Нагадаємо, в жовтні 2022 року Верховна рада ухвалила закон про добровільний військовий облік жінок. Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, повинні обов'язково прийматися на облік військовозобов'язаних
Як писала Рубрика, вперше в Україні вітчизняний виробник сучасного технологічного бронезахисту Українська Броня™ представив перший анатомічний жіночий бронекостюм "Рута Люта".
Окрім того, мережа магазинів EVA спільно з фондом "Dignitas" започаткували благодійний проєкт "На захисті краси України".
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.