Про це повідомила телеведуча Тетяна Гончарова, а потім інформацію підтвердила речниця поліції Київщини Ірина Прянішнікова у коментарі "УП. Життя".
Як повідомляють, житель Києва хотів продати дике кошеня рідкісного виду за 3,8 тисячі доларів (понад 140 тисяч гривень).
Своєю чергою, правоохоронці вилучили тварину та відкрили адміністративне провадження.
"До нас звернулася ведуча Тетяна Гончарова. На одному із відомих нам торгівельних майданчиків було розміщено об'яву щодо продажу самки, маленької рисі.
Звісно, ми зрозуміли, що тварина є в Червоній книзі, її продаж заборонений. Особа, в якої ми вилучили цю тварину, досі не контактна", – розповіла Ірина Прянішнікова.
Правоохоронці спіймали продавця рисі на "гарячому", а саме у момент "купівлі". Чоловік 1987 року народження, який утримував рись, має київську прописку.
Поки що він не розповідає, звідки взяв рідкісну тварину. У поліції припускають, що кошеня утримували для розведення і продажу.
"Нам стало відомо, що була переписка з цими власниками. Вони там радили, як треба годувати, розводити. У них рись живе в квартирі, як кішка.
Цей чоловік дуже не хотів спочатку щось розказувати чи віддавати рись, поламав навіть переноску, де знаходилася тварина, ми ще її купували додатково", – розповідає Ірина.
Поліціянти склали протокол за ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Мова йде про "порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах".
На цей час пухнастик знаходиться у безпечному місці, а "продавцю" загрожує адміністративна відповідальність – штраф від 100 до 215 прожиткових мінімумів.
Наразі триває розслідування.
У поліції ще будуть з'ясовувати, чому оголошення про продаж тварини з Червоної книги України опинилося на онлайн-платформі для торгівлі.
Нагадаємо, що у Голосіївському управлінні поліції Києва відкрили кримінальну справу проти Національного університету біоресурсів і природокористування за досліди на живих тваринах.
Ми також писали, що зооактивісти обурюються, що винних в експлуатації морських котиків у одеському готелі "Немо" досі не покарали, і просять розголосу: адже ця справа не просувається.
Окрім того, "Рубрика" з'ясувала, як зараз у столиці прощаються з домашніми улюбленцями, хто відповідає за офіційне кладовище для тварин, коли воно з'явиться і яким буде. А також дізналася про інший український та світовий досвід.
Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Кінгу й не снилося: що відбувається із кладовищами домашніх тварин у Києві".
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.