Група "Велика двадцятка" вирішила прийняти до свого складу Африканський союз
До групи "Великої двадцятки" як постійний член, за аналогією з Європейським Союзом, приєднається Африканський союз.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.
Таке рішення "двадцятки" – стане частиною процесу, в рамках якого розвинені країни намагаються залучити країни, що розвиваються, зокрема, країни так званого Глобального Півдня, включно з африканськими, до активнішої участі у визначенні міжнародного порядку денного.
Як зазначили у виданні, лідери G20 оголосять про це під час саміту, який відбудеться 9-10 вересня в Делі.
"Цей крок надасть Африканському союзу з 55 членів, який наразі перебуває у статусі "запрошена міжнародна організація", той самий статус, що й ЄС", зазначили в повідомленні.
Підкреслюють, що Нарендра Моді, прем'єр-міністр Індії – організатора цьогорічного саміту G20, – зробив включення Африканському союзу до "двадцятки" своїм пріоритетним завданням.
Окрім того, налагодити відносини і зміцнити зв'язки з Африкою намагається і Європейський Союз. Для Брюсселя це особливо важливо з огляду на активне просування росією своїх інтересів серед африканських держав і використання нею пропаганди для розпалювання ненависті до країн Заходу.
Нагадаємо, що міністр закордонних справ Індії Субраманьям Джайшанкар підтвердив, що Україну не запросили на майбутній саміт G20, який відбудеться в Індії 9-10 вересня.
За його словами, рішення Індії не запрошувати Україну було прийнято з огляду на те, що G20 займається зростанням та розвитком, а не врегулюванням конфліктів, що має відбуватися в Раді безпеки ООН.
Своєю чергою, українське МЗС працює над тим, щоб отримати запрошення на саміт G20 в Індії.
"Ми вважаємо, що те, що здійснює Російська Федерація щодо припинення "зернової угоди", є великим викликом для економік не лише країн Африки та Азії, але й для світових економік", зазначив заступник міністра закордонних справ Микола Точицький.
Довідка
Африканський союз (АС) – міжнародна міжурядова організація, що об'єднує 55 держав Африки. Заснований у 2002 році.
Ставить собі за мету:
- зміцнення єдності та солідарності африканських держав,
- захист їхнього суверенітету й територіальної цілісності,
- прискорення політичної та соціально-економічної інтеграції,
- відстоювання спільних позицій із питань, які становлять інтерес для континенту та його народів.
Асамблея АС, на якій ухвалюють найважливіші рішення, проводиться раз на півроку.