Про це пише Рубрика.
Під час повномасштабного вторгнення багато українських жінок-підприємиць стикаються з проблемою невизначеності у веденні свого бізнесу. І ця проблема тільки зростає.
Ukrainian Women Entrepreneurs Hub (U&WE Hub) та Центр "Розвиток КСВ" ініціювали власне опитування з метою дослідити нагальні потреби жінок-підприємиць в умовах повномасштабної війни.
У дослідженні взяли участь 418 жінок, переважно віком від 25 до 55 років, які мешкають у Броварській, Гощанській, Чернівецькій та Івано-Франківській громадах. При цьому 40,4% опитаних – це внутрішньо переміщені особи, майже 60% – місцеві мешканки.
Як показали результати опитування, найбільшими викликами та перешкодами у розвитку бізнесу є відсутність фінансування і несприятлива економічна ситуація, нестача знань та навичок, висока конкуренція, а також психологічна складова, як то невпевненість у собі та відсутність підтримки.
– бізнес практично всіх опитаних жінок (90%) не отримував додаткових інвестицій і грантів;
– тільки 8,3% жінок зазначили, що додатково фінансувалися за рахунок МОМ, ПРООН, єРобота, ГО Громада та ін.;
– 1,6% наразі ведуть переговори щодо отримання грантової підтримки.
Під час онлайн-презентації та обговорення результатів опитування, експертки та спікерки дійшли до таких висновків та рекомендацій щодо системної підтримки жінок-підприємиць:
Наразі частину проблем українських жінок-підприємиць вирішують різні неприбуткові організації, державні програми та громадські ініціативи. Частково таку роль на себе взяла Ukrainian Women Entrepreneurs Hub (UWE Hub) – це спільнота жінок-підприємиць, які зацікавлені у розвитку власної справи, і стейкхолдерів, які готові підтримувати бізнеси жінок.
Спільнота створена з метою підтримки жінок-підприємиць (нинішніх та майбутніх) в сучасних умовах і викликах через навчання, спілкування, менторство, обмін досвідом. Мета – створити глобальну мережу для українських жінок-підприємиць задля посилення одна одної, нетворкінг та створенні бізнесу із соціальним імпактом.
Програма UWE Hub започаткована у серпні 2022 році Центром "Розвиток КСВ" в рамках Програми «Мріємо та діємо». Окрім того, у чотирьох громадах України функціонують офлайн хаби для жінок-підприємиць, а саме у Броварах (Київська обл.), смт Гоща (Рівненська обл.), Івано-Франківську та Чернівцях.
Долучитися до спільноти жінок-підприємиць UWE hub можливо за посиланням: https://www.uwehub.org/uwe-hub-community
Нагадаємо, як писала Рубрика, програма "U-LEAD з Європою" підтримала громаду на Закарпатті у створенні інвестиційного паспорта. Цей документ, а також проактивна позиція місцевої влади та мешканців уже дають результати. У селищній громаді розвивають логістичний хаб на тисячі нових робочих місць.
Як це відбувається, читайте докладніше у нашому матеріалі: "За два роки — три нові великі проєкти: як селищна громада на Закарпатті стає логістичним хабом".
Розроблений українськими волонтерами застосунок “ЄППО” надає інформацію про малопомітні ракети та безпілотники й допомагає Україні… Читати більше
У Львові під час благодійного забігу "Біжу зі Сталевими Левами" на обладнання для 80-ї окремої… Читати більше
У російське військо завербували кілька сотень чоловіків із Ємену, яких потім відправили на війну проти… Читати більше
У сезоні 2024/25 років Україна продовжує демонструвати значний прогрес у галузі експорту замороженої малини, наближаючись… Читати більше
Питання реформування системи територіальних центрів комплектування (ТЦК) стало однією з ключових тем в країні. Однак… Читати більше
В Ірпені Київської області серед ініціатив, створених ветеранами війни, особливе місце займає екостудія "Funny owls",… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.