Для цього обрали 19 облцентрів і Краматорськ, де проводили перейменування топонімів від початку повномасштабної війни: Київ, Вінниця, Суми, Кропивницький, Черкаси, Чернігів, Запоріжжя, Чернівці, Рівне, Львів, Дніпро, Луцьк, Ужгород, Івано-Франківськ, Хмельницький, Харків, Житомир, Тернопіль, Одеса, Краматорськ. До міських рад надіслали запити на інформацію щодо закупівель нових адресних покажчиків та дорожніх вказівників.
За підсумками дослідження, 5 міст уже закупили адресні таблички та покажчики — Київ, Львів, Дніпро, Луцьк та Тернопіль. Ці міста закупили щонайменше 9,9 тис. адресних чи дорожніх покажчиків на близько 14 млн грн. Медіана вартості однієї таблички складає 1097 грн.
Зараз ще у 8 містах запланована закупівля адресних табличок та дорожніх вказівників — Києві, Вінниці, Кропивницьку, Чернівцях, Луцьку, Харкові, Житомирі та Івано-Франківську. Тут збираються закупити понад 11 тисяч адресних покажчиків на суму майже 2 млн грн. Медіана ціни — 650 гривень.
Хто несе відповідальність за заміну табличок? Якщо коротко — власники чи балансоутримувачі будівель. Це може бути виконавчий орган із питань ЖКГ, районні адміністрації, ОСББ, підприємства, організації, заклади освіти тощо. Цей перелік зазвичай є у Правилах благоустрою міста.
А чому міста не закупляють нові таблички? Серед відомих причин — брак коштів або їх переспрямування на вирішення проблем, пов'язаних з війною; відсутність повноважень/зобов'язань їх закупляти.
За результатами аналізу, програма "Прозорі міста" визначила основні проблеми, які спіткають міста у процесі заміни табличок після проведення перейменування "на папері":
Без розв'язання цих проблем процеси деколонізації ризикують звестися лише до "паперових рішень" міської ради, що не мають практичного виміру.
Нагадаємо, раніше програма "Прозорі міста" опублікувала оновлену статистику щодо перейменувань вулиць у містах України. Усього протягом 2022–2023 років 42 міські ради з 50 досліджуваних перейменували 3225 топонімів.
Також команда презентувала Посібник з деколонізації українських міст, у якому покроково розповідається, як очистити публічний простір міст від культурного коду нашого ворога — росії.
Transparency International Ukraine — акредитований представник глобального руху Transparency International, який з 2012 року допомагає Україні ставати сильнішою. Організація комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції в окремих сферах. TI Ukraine започаткувала програму "Transparent cities/Прозорі міста" у 2017 році. Її мета — подолати корупцію на місцевому рівні та запровадити належні практики прозорості та підзвітності.
У 2020 році створена онлайн-платформа "Transparent cities/Прозорі міста", головна ціль якої — сприяння ефективному діалогу між владою та громадою.
Як повідомлялось, за оновленими статистичними даними від "Прозорих міст" Київ, Краматорськ і Вінниця – лідери у перейменуванні топонімів.
Також Рубрика повідомляла, що на Київщині у місті Бровари активісти самостійно замінили старі таблички з російськомовними назвами вулиць на нові.
В Україні триває Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити, який розпочався 18 листопада… Читати більше
Польські фермери мають намір страйкувати перед пунктом пропуску "Медика – Шегині", що на кордоні України.… Читати більше
В Україні стартував безплатний онлайн-курс "Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет". У навчальних відео… Читати більше
Чотиривісну машину-амфібію Сили оборони України зможуть використовувати для перевезення різноманітних вантажів. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства… Читати більше
Міністерство оборони Сполучених Штатів на тлі зростаючого ядерного потенціалу Китаю й росії переглядає підходи до… Читати більше
За даними Sinoptik.ua, погода на вихідні в Україні всім переконливо покаже, що зима близько. У… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.