В Україні з 1 жовтня вилучають з обігу дрібні монети та старі банкноти: навіщо це рішення
В Україні з 1 жовтня остаточно розпочнуть вилучати з обігу дрібні монети та старі банкноти зразку до 2003 року випуску.
Про це пише Рубрика, посилаючись на оголошення Національного банку України.
У чому проблема?
Ще З 1 липня 2018 року набула чинності постанова Правління Нацбанку України "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів" від 15 березня 2018 року.
Скасування монет в Україні номіналом 1, 2, 5, 25, на думку Нацбанку, пояснюється невиправданими витратами на їх випуск, які перевищують номінальну вартість, навіть без урахування витрат на перевезення, зберігання та обробку.
Окрім того, спостерігається низьке повернення (4% від загальної маси) металевих грошей до банківської системи через те, що в основному вони втрачаються в процесі обігу або використовуються не за прямим призначенням. Сувенірна продукція, оформлення підлог, стін, панно копійками стали своєрідним трендом.
Отже, виведення копійок з обігу є одним із пунктів нової грошової реформи в Україні.
Також з 1 жовтня 2020 року завершується процес вилучення банкнот номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску.
Яке рішення?
Вилучення копійок та старих банкнот сприятиме захисту та якісті грошей й зробить готівкові розрахунки комфортнішими і простішими.
Як це працює?
Мова йде про розмінні монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок і банкноти номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень.
Їх треба обміняти до 30 вересня.
Для обміну слід звертатися до Національного банку України за адресами:
- у Києві: Контрактова площа, 2А;
- у Дніпрі: вулиця Воскресенська, 13;
- у Львові: вулиця Коперника, 4;
- в Одесі: вулиця Рішельєвська, 8;
- у Харкові: Театральна площа, 1;
- у Хмельницькому: вулиця Володимирська, 91.
Також можна звертатися до банків:
- АТ "Ощадбанк",
- АТ КБ "ПриватБанк",
- АТ "Райффайзен Банк",
- АТ "ПУМБ".
Актуальну інформацію, у яких відділеннях і філіях можна здійснити обмін, потрібно дізнаватися на офіційних сайтах цих банків.
Обмін таких розмінних банкнот і монет у сумах, кратних 10, безоплатний.
Нагадаємо, що в Україні 2,6 млн людей отримують допомогу для внутрішньо переміщених осіб. Проте майже 180 тисячам з них вона виплачується помилково.
Також, Національний банк України ввів в обіг до 32-ої річниці Незалежності України нові пам'ятні монети "Сміливість бути. UA", які присвячені мужності української нації.