fbpx
Сьогодні
16:40 05 Вер 2023

В Україні почали перевіряти фактичне місце проживання переселенців: навіщо це рішення

У серпні цього року Національна соціальна сервісна служба розпочала перевірку фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб, які отримують від держави допомогу на проживання.

Про це Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомляє у Телеграмі, цитує Рубрика.

У чому проблема?

Віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що на сьогодні в Україні 2,6 млн людей отримують допомогу для внутрішньо переміщених осіб. Проте майже 180 тисячам з них вона виплачується помилково.

Вона наголосила на необхідності "навести лад й усправедливити" такі виплати. Адже за результатами верифікації, майже 180 тис. громадян помилково отримують виплати як внутрішньо переміщені особи.

За словами урядовця, з 1 вересня частина ВПО вже не будуть отримувати кошти від держави. Це, зокрема:

  • ті, хто не має офіційного статусу ВПО,
  • люди, які перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин або повернулися до постійного місця проживання,
  • не буде виплат тим, хто нещодавно зробив дорогі покупки, наприклад, придбав новий автомобіль, будинок або квартиру.

Крім того, виявилося, що майже 10 тис. осіб значаться в реєстрах РАЦСу як померлі, але на них і далі отримують виплати. Також зафіксовано майже 60 тис. випадків, коли двоє членів сім'ї, наприклад і батько, і мати, подали на виплати для одних й тих самих дітей.

Яке рішення?

Національна соціальна сервісна служба почала перевіряти фактичне місце проживання внутрішньо переміщених осіб, які отримують від держави допомогу на проживання.

Як це працює?

У Мінреінтеграції зазначають, що про таку перевірку мають повідомляти за 2 дні.

Вона може проводитися на підставі:

  • інформації про реєстрацію осіб як внутрішньо переміщених у межах однієї територіальної громади;
  • отримання сповіщення від органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських об'єднань чи фізичних осіб про зміну фактичного місця перебування ВПО;
  • результатів верифікації відповідно до критеріїв призначення зазначеної допомоги.

"Для запобігання припиненню виплат ВПО у разі відсутності під час перевірки необхідно протягом 14 днів звернутися до управління соціального захисту населення (УСЗН). А якщо є обґрунтовані причини відсутності – протягом 30 днів надати УСЗН підтвердні документи", – сказано в повідомленні.

Тож якщо ВПО змінили місце фактичного проживання чи контактний номер телефону або ж не вказали номер квартири, потрібно надати відповідну інформацію. Це можна зробити, звернувшись до УСЗН.

Зауважимо, що в Україні з серпня змінено періоди виплат ВПО.

Як повідомляла Рубрика, Кабінет міністрів прийняв рішення переформатувати навчальний процес для школярів, які зараз перебувають за кордоном. Затверджена освітня програма, яка передбачає вивчення лише предметів українознавчого компоненту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: