Російський імперіалізм: Понтифік визнав свої висловлювання про історію рф невдалими
Нещодавні коментарі Папи Римського про велику російську імперію, які Україна розцінила як похвалу імперіалізму, самим же Понтифіком були визнані як погано сформульовані. Він заявив, що у його промові не було політичного контексту, а тільки нагадування молодим росіянам про велику культурну спадщину.
Про це Папа Франциск сказав, виступаючи перед журналістами на борту літака, повертаючись із Монголії, повідомляє Reuters.
Як наголосив сам Франциск, він мав на увазі зовсім інше.
"Я не думав про імперіалізм, коли говорив це. Можливо, це не найкращий спосіб висловити це, але, говорячи про велику Росію, я мав на увазі не так географію, як культуру. Російська культура – така краса, така глибина. Від неї не варто відмовлятися через політичні проблеми.
У Росії були похмурі політичні роки, але спадщина є, вона доступна всім. Це був спонтанний коментар, який прийшов мені на думку, тому що я вивчав російську історію в школі", – сказав Папа Римський.
Понтифік попросив вибачення в української молоді за те, що не зміг вплинути на війну в Україні
При цьому згадавши письменника Федора Достоєвського, якого назвав одним зі своїх улюблених авторів.
Як відомо, Папа Франциск під час телемосту з російською молоддю 25 серпня висловив захоплення "великою росією" та закликав громадян цієї держави-терориста "ніколи не відмовлятися від (своєї) спадщини".
Він порадив російській молоді пам'ятати, що вони є спадкоємцями царів, таких як Катерина II і Петро I, якого президент володимир путін ставив як приклад для виправдання війни москви проти України.
Своєю чергою, в МЗС України заявили, слова Франциска – звичайна імперіалістична пропаганда, якими кремль виправдовує вбивства тисяч українців та українок та знищення сотень українських міст та сіл.
Пізніше Ватикан заявив, що папа не має наміру прославляти російський імперіалізм.
"Папа мав намір спонукати молодь зберігати і пропагувати все позитивне у великій російській культурній та духовній спадщині, а не звеличувати імперіалістичну логіку та державних діячів, про яких він згадав, щоб вказати на деякі історичні періоди відліку", – повідомив офіційний представник Ватикану Маттео Бруні.
Довідка
Нагадаємо, що від 24 лютого 2022 року Папа Римський майже щотижня закликав до миру. Він неодноразово заявляв, що хоче виступити посередником між Києвом і Москвою, а також, що хоче відвідати Україну та росію з миротворчою місією.
Як повідомляли, 1 травня 2023 року Франциск сказав, що Ватикан бере участь у "секретній миротворчій місії" в Україні, щоб спробувати "покласти край війні між росією та Україною".
Але спеціальний представник Папи Римського, кардинал Маттео Дзуппі , який напередодні відвідав москву, заявив що його місія до росії була зосереджена на гуманітарних питаннях і не передбачала жодних обговорень мирного плану щодо війни в Україні.