Як інформує Рубрика, про це сказав голова фракції Мамука Мдінарадзе, передає "Грузия Online".
"Те, що ми припускали, те й виявилося — у порушенні Конституції її заслонили всі. Ми не збираємося благати [опозицію]", — заявив Мдінарадзе.
За його словами, опозиція чітко продемонструвала підтримку Саломі Зурабішвілі, "коли вона порушує Конституцію".
"У частині виконання імпічменту ми не бачимо сенсу. Ми вважаємо, що сьогодні неможливо мобілізувати 100 голосів. Це було наше припущення, але тепер воно вже підкріплене доказами — усі кажуть, що не підтримають", — зазначив голова фракції.
Довідка
Процедуру імпічменту Саломі Зурабішвілі в керівній партії "Грузинська мрія" розпочали 1 вересня через поїздку президентки до Європи, яку не схвалив уряд.
Там вказали, що всупереч відмові з боку уряду 31 серпня Зурабішвілі вирушила проводити зустрічі з європейськими лідерами на підтримку надання Грузії статусу країни-кандидата на членство в ЄС. Це є порушенням Конституції та одна із двох підстав для імпічменту президентки.
Без голосів опозиції імпічмент не має перспективи виконання. Однак, мовляв, попри це на засіданні Політичної ради партії ухвалили рішення ініціювати цю процедуру.
Для імпічменту президентки Грузії потрібна згода 2/3 повного складу парламенту. У парламентської більшості всього 84 місця, тоді як для імпічменту потрібно 100.
Восени 2023 року Зурабішвілі планує відвідати Швейцарію, Польщу, Бельгію, Болгарію, Данію, а в грудні — Чехію, ОАЕ та Ізраїль. У всіх візитах їй відмовив уряд.
А навіщо дозвіл уряду?
Згідно з Конституцією Грузії, здійснення зовнішньої політики є прерогативою уряду, а президент здійснює "представницькі повноваження" у зовнішніх відносинах тільки за згодою уряду.
Голова фракції парламентської більшості Мамука Мдінарадзе заявляв, що президентка не має погодження від уряду, яке за Конституцією повинна отримувати під час міжнародних візитів. А не дають згоду на закордонні візити Зурабішвілі нібито через останній виступ президентки у парламенті, "який був виступом проти євроінтеграції Грузії".
Нагадаємо, Китай і Грузія 31 липня виступили зі спільною заявою про встановлення між ними стратегічного партнерства, одного з найвищих рівнів міждержавних відносин.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.