Вчені дають поради, як виявити деменцію у домашніх тварин: у чому рішення

Не усі знають, але коти й собаки теж можуть хворіти на деменцію. Хоча її не одразу можна помітити, у неї є певні ознаки. Як виявити деменцію у домашніх улюбленців – поради від вчених.

Про це розповідає видання The Washington Post, цитує Рубрика.

У чому проблема?

Доцент кафедри неврології в Коледжі ветеринарної медицини та біомедичних наук Університету штату Колораду Стефані МакГрат говорить, що багато людей не розуміє, що не лише люди можуть мати хворобу Альцьгеймера, але й собаки та коти.

Водночас експерти не впевнені, який саме відсоток улюбленців страждає на неї. Одні дослідження вказують на 14-35% у собак віком від 8 років і старше, інші – про третину котів у віці від 11 до 14 років.

Деякі вчені вважають ці дані заниженими. Канадський ветеринарний біхевіорист Гері Ландсберг пояснює це тим, що ознаки хвороби у тварин можуть бути легкими або непомітними.

Яке рішення?

Хоча деменцію у тварин не одразу можна помітити, у неї є певні ознаки. Вчені дають поради, як виявити деменцію у домашніх тварин.

Як це працює?

Існують певні сигнали, щоб виявити деменцію. Для цього потрібно знати "нормальну поведінку свого вихованця".

З-поміж ознак зниження когнітивних функцій можуть бути:

  • сплутаність свідомості та дезорієнтація;
  • улюбленці можуть забувати того, чого навчилися – дресирування, використання лотка;
  • зміни у циклі сну та спання.

Також у котів можна помітити посилення вокалізації – з'являється більше плачу або виття. Деякі з них можуть не спати всю ніч і постійно вити.

"У кішок спостерігаються надмірна вокалізація й дезорієнтація, а також зміни у взаємодії з людьми чи іншими тваринами, такі як шипіння та поштовхи", – підкреслює Старр Кемерон, клінічний ад'юнкт-професор неврології дрібних тварин Університету Вісконсіна в Школі ветеринарної медицини Медісона, який вивчає котячу деменцію.

Але вчені застерігають, що є інші захворювання, відмінні від когнітивного розладу. Їх можна лікувати.

Як приклад, Кемерон наводить поведінку своєї кішки, яка у 15 чи 16 років почала голосити сильніше. Також вона почала більше сваритися з іншим котом і собакою. Хоча професор підозрював деменцію, аналіз крові з'ясував – вона мала гіперфункцію щитовидної залози або гіпертиреоз.

Бувають випадки, коли улюбленці можуть мати деменцію та інші фізичні хвороби одночасно – як і люди, які старіють. Проте це все вивчають детальніше.

"Собаки є хорошими природними моделями. У них можуть розвинутися дефіцити, подібні до людських", – каже Еван Маклін, директор Арізонського собачого когнітивного центру при Університеті Арізони.

Він також додав, що деменція у собак може бути ледь помітною навіть у віці 7 років. Вивчаючи тканини мозку мертвих тварин, шукають нові ліки. Вчені також вивчають зразки крові та спинномозкової рідини, щоб дізнатися, чи мають тварини та люди з деменцією однакові специфічні білки або біомаркери, що вказують на зниження когнітивних функцій. Це може допомогти діагностувати когнітивні розлади домашніх тварин.

Якщо у вашого улюбленця є підозра на зниження когнітивних функцій, то варто звернутися до ветеринара. Зазвичай прописують певні продукти, які можуть підтримати здоров'я мозку тварин.

Також варто дотримуватися розпорядку дня.

Додатково можна поліпшити середовище: уникати сходів, зробити пандуси. Щоб збагатити середовище, варто навчити собак новим командам і винагороджувати їх за це.

Не менш важливою буде й соціальна взаємодія з іншими тваринами чи людьми, зменшення стресу та виконання фізичних вправ.

Раніше ми розповідали про те, що управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) надало попередній позитивний висновок стосовно нового препарату для лікування хвороби Альцгеймера, розробленого японським виробником ліків Eisai Co. й американською компанією Biogen Inc.

Також ми писали про те, що новий метод лікування, який може уповільнити прогресування хвороби Альцгеймера на 27% уперше за 30 років досліджень винайшли американські вчені.

Свіжі дописи

  • Новини

Современные технологии, которые помогают обеспечить комфорт в доме круглый год

Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Удар росіян по інтернату в Суджі: загинули 4 людини, тривають роботи з розбору завалів та надання допомоги постраждалим

Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Кількість загиблих внаслідок російського удару по Полтаві зросла до дев’яти осіб

Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

“Зламай Тишу”: у Києві на станції метро відкрилася експозиція, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством

У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

На Хмельниччині відбудували школу, пошкоджену внаслідок обстрілу росіян

На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Литва визнала сотні громадян росії та Білорусі загрозою нацбезпеці та заборонила їм в’їзд

Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше

Saturday February 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.