fbpx
Сьогодні
16:16 03 Вер 2023

У Польщі зросла кількість загиблих від "хвороби легіонерів"

Фото: З відкритих джерел

Кількість померлих у підкарпатському воєводстві Польщі внаслідок легіонельозу зросла до 19 осіб. Ще підтвердились два нові випадки зараження.

Про це повідомляє Polsat News з посиланням на дані санітарно-епідеміологічної служби, інформує Рубрика.

У всіх померлих були супутні захворювання.

Двох нових заражених госпіталізували минулого четверга. Загалом вже підтверджено 160 випадків інфікування.

Найбільшу кількість хворих зафіксували у Жешуві – 107.

Легіонельоз або "хвороба легіонерів" – це легенева інфекція, яка передається через вдихання інфікованих водних бризок, а не через питну воду. Зазвичай інфікування стається через системи кондиціонування або крани і душові кабіни, якими не часто користуються. Хвороба не може передаватися від людини до людини.

Факторами ризику є діабет, захворювання легенів, нирок, серця, усі види раку та стан після трансплантації органів, імунологічні захворювання, а також алкоголізм та куріння.

Зазвичай усе починається з лихоманки, ознобу, головного і м'язового болю. Після цього з'являється сухий кашель і утруднене дихання, що прогресує до важкої пневмонії. Від 25% до 50% інфікованих пацієнтів також страждають від діареї, а близько 50% відчувають сплутаність свідомості або марення.

Зазвичай хвороба легіонерів розвивається через 5-6 днів після зараження. Але за симптомами визначити легіонельоз важко, для точного діагнозу потрібно проводити лабораторні дослідження.

Хвороба розвивається швидко і її можна ефективно пролікувати антибіотиками, але аналізи для визначення точного діагнозу тривають надто довго, через що і висока смертність.

Про спалах легіонельозу у Жешуві стало відомо минулого тижня. Тоді зафіксували понад 100 випадків інфікування.

Співробітники Агентства внутрішньої безпеки Польщі перевірили різні місця, першочергово водопроводи, звідки, як припускають експерти, могли походити бактерії.

28 серпня у чотирьох із дев'яти проб води, узятих із водогону Жешува, виявили бактерії легіонели – збудника легіонельозу.

Причому у двох із них концентрація бактерій була дуже високою.

Один зі співробітників агентства Станіслав Жарин повідомив The Guardian, що його відомство перевіряє можливість диверсії з боку рф у системі водопостачання, яка призвела до спалаху легіонельозу.

Видання The Globe and Mail із посиланням на канадських і польських чиновників в липні писало, що НАТО планує побудувати поблизу Ряшева великий ремонтний і логістичний центр.

Проте, польські спецслужби поки не бачать підстав вважати ворожою диверсією спалах "хвороби легіонерів" у Жешуві.

Зауважимо, що 30 серпня повідомлялось, що кількість жертв у Польщі зросла до 16, а вже 155 є інфікованими.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: