Про це заявила прем'єр-міністерка Елізабет Борн, повідомляє BFM TV.
У чому проблема?
Нагадаємо, що міністр охорони здоров'я Франції Франсуа Браун вже неодноразово заявляв про необхідність заборонити одноразові електронні сигарети, оскільки вони "підштовхують молодь до куріння".
Зокрема він називав "екологічною нісенітницею" те, що "одноразки" є придатними для багаторазового використання.
З солодкими або фруктовими смаками, яскравим пакуванням, що нагадує цукерки, і доступною ціною від восьми до 12 євро за 500 затяжок, одноразові електронні сигарети викликають занепокоєння, оскільки вони орієнтовані на підлітків, в той час, як електронні сигарети заборонені для неповнолітніх у Франції.
Яке рішення?
Французький уряд незабаром представить новий національний план боротьби з курінням, який включатиме заборону на одноразові електронні сигарети, наголосила прем'єр-міністерка.
Як це працює?
За словами Борн, одноразові електронні сигарети можуть бути заборонені в країні вже незабаром в рамках "нового національного плану боротьби з курінням".
"Люди можуть сказати нам, що це не нікотин. Але це рефлекс, жест, до якого звикають молоді люди. Саме так вони починають курити, і це потрібно зупинити", – сказала Борн.
Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України 11 серпня, ухвалив рішення, згідно з яким, веб-сайти виробників та імпортерів електронних сигарет та систем нагрівання тютюну будуть перевіряти вік відвідувачів.
Як писала Рубрика, науковці дедалі більше виявляють ризики для здоров'я, пов'язані з використанням електронних сигарет. Вкрай необхідними є додаткові дослідження щодо довгострокового впливу пристроїв для вейпінгу на серцево-легеневу систему зокрема та організм в цілому.
Яка ситуація в Україні?
В Україні електронні сигарети є найбільш поширеними серед підлітків та молоді. За даними опитування 2019 року, кожна 5 дитина віком 14-17 років споживає е-сигарети.
Опитування 2023 року показало, що 50% споживачів електронних сигарет обирають їх саме через приємний смак і аромат, а 29% вказали на «меншу шкідливість». Це свідчить про те, що маніпуляції виробників працюють та затягують молодь в нікотинову пастку.
В той же час серцево-судинні захворювання лишаються причиною №1 смертей в Україні. Загальновизнано, що саме куріння є основним фактором ризику серцево-судинної захворюваності. Куріння і пасивне куріння стає причиною приблизно 17% усіх випадків смерті від ССЗ.
Всесвітня організація охорони здоров'я не вважає електронні сигарети безпечними для вживання чи засобом відмови від куріння, оскільки вони так само викликають залежність та можуть спричиняти хвороби серця та легень.
Безпечного куріння та безпечної дози нікотину не існує!
Нагадуємо. З 11 липня 2023 року Законом України 2899-IV впроваджено:
Відмовся від куріння вже зараз — стань на варті свого серця!
Ситуація у Покровську залишається стабільною, ворога у місті немає. Водночас російські окупанти хочуть оточити місто,… Читати більше
У військово-історичний музей Кременчука передали унікальний експонат — крило російської ракети, підписане військовими та розписане… Читати більше
У Культурному центрі України в Парижі відкрили виставку «Лицарі світла», на якій представлено 11 робіт… Читати більше
Проходження базової загальновійськової підготовки є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів. Студенти, які не… Читати більше
Практично всі аеропорти Фінляндії були змушені вдатися до альтернативних систем через GPS-перешкоди з боку росії.… Читати більше
У Шевченківському районі Києва завершили аварійно-рятувальні роботи на місці ракетного удару, внаслідок якого три людини… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.