Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм віцепрем'єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.
У чому проблема?
Думка про те, що результат будь-якої війни, в кінцевому рахунку, визначають люди, а не літаки, танки і ракети, змушує армії всього світу все більше уваги приділяти питанням захисту живої сили.
Адже, використання військових частин на відкритих просторах майже завжди призводить до великих втрат.
Дуже часто низько літаючі БПЛА запускаються бойовиками для розвідки позицій української армії і після спроби його знищення, позиції накриваються "Градом". Саме тому важливо забезпечити наших військових такими установками, які не даватимуть можливості виявити позиції нашої армії, а зможуть встановити позиції ворожої артилерії.
Яке рішення?
"Кілька днів тому ми передали на фронт 25 бойових турелей "Шабля" і 5 наземних платформ "Рись". зазначив міністр.
Як це працює?
"Техніку розподілили між 10 підрозділами Сил оборони, які воюють по всій лінії фронту", – зауважив він.
Як повідомив Федоров, військові максимально оперативно навчилися керувати турелями й наземними платформами та вже незабаром використовуватимуть їх проти росіян на полі бою.
"Роботизовані системи в поєднанні з дронами допоможуть ефективніше уражати окупантів. Технологій на фронті буде більше. Працюємо над цим 24/7", – наголосив міністр.
Окрім того, Мінцифри повідомило, що в рамках проєкту "Армія дронів" на фронт передали понад 1000 безпілотників та 30 роботизованих систем. Багато з цих пристроїв ─ це українські інноваційні розробки для віддаленого ведення бою.
Загалом на потреби ЗСУ спрямовано:
Довідка
Турель з дистанційним керуванням "Шабля" може встановлюватись на автомобіль, в окоп, бліндаж або інше місце. На платформу можна встановити кулемети, гранатомети чи іншу зброю і дистанційно уражати ворога на відстані до 2 км.
Турель оснащена відеокамерою та тепловізором. Завдяки сенсорам та дистанційному керуванню оператори можуть вести вогонь з турелі, знаходячись в безпечному місці.
Роботизована платформа "Рись" призначена для допомоги військовим в перевезенні озброєння та обладнання в гарячі точки. Вона безпечно доставляє турелі чи інше обладнання до місця призначення.
Військовий керує за допомогою пульта управління і перевозить установки на віддалені бойові місії. Завдяки цьому військовим не потрібно особисто перевозити установки, ризикуючи життям.
Як повідомляли, за понад 11 місяців існування проєкту "Армія дронів" за кошти United24 прибали 3 864 комплекси БпЛА. Сума укладених контрактів становить понад 4,3 млрд грн. Центри підготовки операторів БпЛА навчили 10 тис. військових керувати "крилами".
Нагадаємо, що в Україні пройшли випробування 25 унікальних розробок для фронту.
російські загарбники знову залякують українців "потужним ударом". Однак варто пам'ятати, що небезпека триває щоденно вже… Читати більше
Нещадно війська КНДР почали брати участь у бойових діях проти України, проте російська федерація намагається… Читати більше
Новобраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп пригрозив повернути під контроль Вашингтона Панамський канал у випадку,… Читати більше
Кабінет Міністрів розподілив кошти Всесвітньої продовольчої програми ООН Міністерству освіти та науки на покращення якості… Читати більше
У неділю, 22 грудня, на Прикарпатті поблизу села Лоєва сталася масштабна ДТП за участю позашляховика… Читати більше
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів до столиці російської федерації. Зараз між ним та російським диктатором… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.