Про це повідомив керівник офісу ректора УКУ Роман Назаренко, пише Рубрика.
У чому проблема?
Згідно з класифікацією ЮНЕСКО 2010 року, кримськотатарська мова належить до мов, що перебувають під загрозою зникнення. За визначенням, мовами цієї групи спілкуються виключно старші покоління, які можуть розуміти мову та зазвичай не розмовляють нею зі своїми дітьми та між собою.
Однією з причин такого ступеня ризику для кримськотатарської ЮНЕСКО визначає масову депортацію носіїв мови до Центральної Азії. Однак за оцінками фахівців Інституту сходознавства Національної академії наук імені Агатангела Кримського, реальний ступінь загрози зникнення кримськотатарської зараз є "критичним".
Додаткова небезпека для збереження і розвитку виникла внаслідок тимчасової окупації Криму, де проживає більшість носіїв мови.
Яке рішення?
В Українському католицькому університеті вирішили розпочати курс із кримськотатарської мови.
Як це працює?
Курс викладатимуть в Інституті релігії та суспільства. Програма передбачає 15 лекцій протягом семестру.
Окрім вивчення мови, пропонують ознайомлення з елементами кримськотатарської культури та екскурсію "мусульманським Львовом".
Після завершення курсу студенти отримають сертифікат УКУ із призначенням трьох кредитів ECTS.
Групи набирають за двома форматами – наживо та дистанційно. Подати заявку на курс можна до 13 вересня за цим посиланням.
Старт програми запланований на 16 вересня.
В Україні створюють Національний корпус кримськотатарської мови. У межах проєкту кримськотатарську мову хочуть додати в онлайн-перекладачі та інтерфейси компʼютерів.
Створення цієї платформи допоможе зробити кримськотатарську мову більш широковживаною. Це створить умови для її дослідження та розвитку. Так вважають розробники.
Окрім того, в Україні створили кримськотатарське видавництво — Kitap Qalesi, яке у перекладі з кримськотатарської означає "Книжкова фортеця".
Окрім того, Рубрика розповідала про наявність у Києві серії графічних табличок із датами, що розташовані в різних місцях столиці, та мобільного застосунку, який пов'язує таблички між собою та простими словами розповідає багатовікову історію утисків української мови.
"Рубрика" розповідала про роботу цього проєкту. Читайте докладніше у нашому матеріалі: ""Лінгвоцид": як таблички в Києві й мобільний застосунок розповідають про спроби росії знищити українську мову".
У п'ятницю вночі, 24 січня, дрони Служби безпеки України та Сил спеціальних операцій Збройних сил… Читати більше
Війська росії вночі, 24 січня, обстріляли селище Зеленівка Херсонської області, внаслідок чого знищено кілька вантажівок,… Читати більше
На війні, захищаючи Україну, загинув 30-річний австрійський доброволець. Відповідну інформацію австрійської газети Östrerreich (oe24) підтвердили… Читати більше
Ці вихідні обіцяють стати справжньою зимовою казкою — тепла, м’яка погода налаштує на прогулянки, поїздки… Читати більше
Как выбрать VPS на Windows? Если ваша работа связана с продуктами Microsoft, такими как ASP.net,… Читати більше
Німецька компанія C. Bechstein Pianoforte AG передала близько 100 фортепіано W. Hoffman для українських мистецьких… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.