Тактика малих груп: експерти розповіли про способи звільнення територій під час наступу ЗСУ

Для того, щоб прорвати першу оборону противника на півдні, українським військовим доводиться битися за кожен будинок та вибивати окупантів з опорних пунктів. Однак, коли і друга лінія оборони ворога буде прорвана, то шлях до моря буде відкритий.

Про те, як просуваються українські захисники і які завдання вони виконують на передовій, повідомляє The New York Times.

Як зазначають, під час контрнаступу Україна значною мірою спирається на тактику застосування малих штурмових груп для захоплення невеликих ділянок, які є опорними пунктами російських окупантів.

І хоча в боях активно застосовують безпілотники та артилерію, все-таки рушійною силою українського контрнаступу є сотні невеликих штурмових груп, які часто складаються лише з 8-10 солдатів. 

Оглядачі пишуть, що українські війська намагаються просунутися в напрямку Маріуполя, взявши під контроль ключовий населений пункт Роботине і ведучи запеклі бої біля села Вербове.

Ветеран морської піхоти Андрій розповів про бої на цьому напрямку. Тоді йому і його бойовим товаришам доводилося вибивати росіян із зайнятих позицій, переходячи з будинку в будинок.

Фото: The New York Times

"Це важкий шлях ведення війни — село за селом, будинок за будинком — без гарантії успіху. Однак після взяття і закріплення вцілілих російських укріплень українці отримують базу для планування подальших дій", зазначили західні експерти.

Також бійці розповіли про бої за Урожайне, де було обладнано дві лінії траншей із тунелями. Саме це давало змогу російським військам вести вогонь в одному місці, а потім з'являтися в іншому. Бої за село тривали дев'ять днів, і 19 серпня росіяни відступили під градом української артилерії.

Фото: The New York Times

Це був невеликий, але необхідний крок, підкреслили експерти. Як і у випадку з Роботиним, його звільнення означало, що українські війська прорвали перший рівень оборони ЗС РФ.

Не менш важливо й те, що вони утримують його вже два тижні.

"У росіян більше артилерії, більше танків, більше безпілотників і більше людей. До того ж вони дуже добре укріплюють свої позиції, де б вони не опинилися — чи то населений пункт, чи то лісосмуга, чи то просто поле", — розповів боєць ЗСУ Денис.

З його слів, у кожному населеному пункті виникає безліч однотипних проблем, тому морські піхотинці складають план штурму і проводять підготовку. Денис пояснив, що найголовнішеутримати першу вулицю.

Потім за допомогою дрона-розвідника оглядається кожна будівля, після чого підрозділ, що розділений на дві групи, починають штурм.

"Вогнева група розстрілює росіян, які сховалися на різних поверхах будівлі, а потім маневрена група зачищає її. Так ми просуваємося будинок за будинком", — розповів Денис.

За його словами, якщо штурм не вдається, вони викликають артилерію і знищують будинок.

Однак окупанти використовують нові тактичні прийоми. Наприклад, на мінному полі вони розливають горючу речовину. І коли українські бійці намагаються розмінувати проходи, скидають з безпілотника гранату, що викликає шквал вогню і вибухів.

Фото: The New York Times

Оглядачі зазначили, що в таких умовах щоденний успіх українських бійців вимірюється метрами, але десятки штурмів малих груп тривають щодня впродовж кількох тижнів. Тому в сукупності вони дають змогу домогтися успіхів, які створюватимуть дедалі більше проблем для ослаблених російських військ.

Фото: The New York Times

"Після першої та другої лінії буде прямий шлях до моря, жодних укріплень. Ми будемо рухатися як ракети", — сказав ще один український морпіх Максим.

Нагадаємо, що російське командування проводить ротацію військ на південному напрямку. За даними Інституту вивчення війни, бойові частини з Луганської області переводяться на південь. Це ситуація, за якої військовому керівництву рф потрібно вирішувати, яка ділянка фронту є пріоритетною.

Також відмітимо, що минулої доби, 01 вересня, українські Сили оборони ліквідували майже 600 загарбників, загалом з початку російської агресії окупанти втратили особового складу понад 264 тисячі вояк.

Своєю чергою на фронті, за даними Генштабу, наша авіація протягом минулої доби завдала 6 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 5 – по зенітно-ракетних комплексах противника.

Свіжі дописи

  • Новини

Генштаб ЗСУ спростував інформацію у ЗМІ щодо переведення військових ППО в піхоту

Генеральний штаб ЗСУ заперечив статтю британського видання Guardian про нібито наказ командуванню Повітряних сил відправляти… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

Перші малюки сезону: українські полярники показали новонароджених пінгвінів

На станції "Академік Вернадський" поповнення: перше гніздо цього сезону подарувало одразу двох чарівних пінгвінят. Вони… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

В Україні запустили портал “зеленого туризму” Ukr Camp: у чому рішення

Україна отримала нову платформу для поціновувачів екологічного відпочинку — портал Ukr Camp, який став зручним… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

Приазовський природний парк і не тільки: через аварію російських танкерів забруднено Азовське узбережжя

Унаслідок аварії двох російських танкерів у Керченській протоці, що сталася 15 грудня, забруднено як Чорне,… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

Українським послом в Угорщині призначили “професора з окопів” Шандора

21 грудня президент Володимир Зеленський призначив нового посла України в Угорщині. Ним став український військовий… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

У Збройних Силах створили підрозділ, який захищатиме культурну спадщину України під час війни

Україна ще раз підтверджує свою відданість дотриманню норм міжнародного гуманітарного права, зокрема положень Гаазької конвенції… Читати більше

Saturday December 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.