Як пише Рубрика, про це повідомили у Телеграмі дружина Президента Олена Зеленська та Залужний.
""Ти як?" – хочеться запитати в кожного школяра й кожного вчителя, які сьогодні розпочинають новий навчальний рік. Навряд чи він буде простішим за минулий – варто зізнатися чесно. Бо неймовірно складно навчатися, коли замість дзвінка на урок – сигнал тривоги. Бо страшенно важко навчати, коли треба не лише передавати знання, а й пильнувати дітей від ракет. І при цьому зберігати спокій", – написала Зеленська.
За її словами, у таких умовах дуже важливі ще й інші, не лише програмні знання: як зберегти своє психічне здоров'я, як стабілізувати свій емоційний стан, щоб продовжувати навчатися й навчати.
Тому перший урок в українських школах у новому навчальному році присвятили ментальному здоров'ю – у межах нової хвилі комунікаційної кампанії Всеукраїнської програми "Ти як?".
"Навантаження, які через російське вторгнення змушена витримувати дитяча психіка, вимагають серйозної й водночас дружньої розмови і з дітьми, і з батьками", – зауважила Зеленська.
Для учнів 1–5 класів таку розмову у відеоформаті провела психологиня Світлана Ройз. Для старших учнів – психологиня Катерина Тімакіна та психолог Ілія Єлісей Касторних.
Експерти показали вправи, які швидко допоможуть стабілізувати психологічний стан.
Сьогодні учні переглядають урок ментального здоров'я у школі, і він уже доступний на майданчику Megogo: онлайн урок 1-6 клас, онлайн урок 7-11 клас.
"Якщо навчимо дітей піклуватися про себе, чути й розуміти себе, це дасть їм стійкість на все життя. Якщо навчимося цього всі, це додасть життєстійкості всій країні. Бо лише свідома й урівноважена людина може захищати себе та інших", – підкреслила Зеленська.
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний також привітав українських учнів та вчителів із початком нового навчального року та наголосив, що знання та культура – це те, що відрізняє нас від ворога.
"Перше вересня. День знань. Початок ще одного навчального року в умовах повномасштабного російського вторгнення. Школярі та вчителі змушені підлаштовуватися до цих реалій. Але головне, що наші діти будуть навчатися. А наші вихователі, вчителі та викладачі – будуть навчати. Бо знання та культура – це те, що відрізняє нас від ворога. Це ті стовпи, на яких тримається сьогоднішній фронт і будуватиметься майбутнє нашої країни", – зазначив Залужний.
Як повідомляла Рубрика, в українських школах відмовляються від квітів на перший дзвоник.
Окрім того, ми писали, що з нагоди Дня знань, що святкують 1 вересня, волонтери спілки "ПОРУЧ" ініціювали гуманітарну місію для дітей на сході України. Протягом серпня у волонтерській спілці тривав збір канцелярії. Благодійну акцію назвали "Рюкзачок-добрячок". Всі охочі мали змогу долучитися і допомогти дітям із зони бойових дій відчути, що про них пам'ятають і піклуються.
1 січня 2025 року у Львові було пошкоджено ханукальну менору, встановлену на місці руїн історичної… Читати більше
Внаслідок російської атаки на Київ ворожими безпілотниками 1 січня зазнали пошкоджень адміністративні будівлі Українського Парламенту,… Читати більше
У 2024 році температура повітря у Києві протягом усіх місяців була вищою ніж завжди, перевищивши… Читати більше
Головна інспекція Міністерства оборони проведе комплексний аналіз командування Сухопутних військ ЗСУ, зокрема буде оцінено ефективність… Читати більше
З початку повномасштабного вторгнення російська федерація мобілізувала для війни до 180 000 осіб, які перебували… Читати більше
Головне управління оборонних інновацій Міністерства оборони України провело тестування FPV-дронів, керованих через волоконно-оптичний кабель, для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.