"Рубрика" розповідає, як це працює.
У чому проблема?
До повномасштабного вторгнення Херсонщина вирощувала 35-40% всього об'єму баштанних культур України. 22,5 тисячі гектарів засіяних полів давали більш як 160 тисяч тонн урожаю. 2022 рік минув для України без херсонських кавунів. "Смугасті", які до війни подорожували всією країною, зникли з продажу через окупацію росіянами більшої частини Херсонщини.
Яке рішення?
Після деокупації правобережної Херсонщини херсонські фермери попри замінування та постійні обстріли з боку росіян повернулися до роботи. Тепер херсонський кавун став значно більшім, ніж просто смугастою ягодою; сьогодні він — символ свободи, боротьби та міцності.
Відтак, уже цього літа українці можуть знову куштувати херсонські кавуни.
А завдяки проєкту "Вільний херсонський кавун" Центра туризму ХерсON кавуни з Херсонщини можуть допомогти ЗСУ. Сам проєкт став можливим завдяки непростій праці фермерів Нововоронцовської громади та реалізований за сприяння Нововоронцовської селищної військової адміністрації. 100% коштів з продажу "вільних кавунів" піде на підтримку ЗСУ на південному напрямку.
Як це працює?
"Вільний херсонський кавун" — це 500 кавунів першого врожаю після деокупації правобережжя Херсонщини. Виростив їх фермер Віталій Сергійчук з Любимівки Нововоронцовської громади. Співзасновники херсонської туристичної агенції ХерсON волонтери брати Білецькі домовились з фермером продати кавунчики за донати на ЗСУ.
"Ми збираємо гроші на човен. А зараз ми домовились з Андрієм Селецьким (начальником Нововоронцовської селищної військової адміністрації — ред), а він своєю чергою домовився з фермером, а той своєю чергою домовився з херсонськими кавунами, що ми всі обміняємо їх на гроші. І за ці гроші купимо човен. А якщо багато кавунів наміняємо, то ще й мотор купимо до того човна. Долучайтесь до цього обміну! Ви з'їсте справжній унікальний кавун, задонатите на перемогу, підтримаєте місцевих, які будуть залучені до цього проєкту", — написав Олексій Білецький на своїй сторінці у Фейсбук.
Любимівський фермер Віталій Сергійчук пережив окупацію. Під час окупації росіяни вкрали й спалили всю його техніку. Тому цьогоріч саджати та збирати кавуни фермерові довелося вручну.
"Нововоронцовська громада, крім адмінцентру, була повністю окупована рф, — говорить Андрій Селецький, відомий на Херсонщині волонтер, а нині — начальник Нововоронцовської селищної військової адміністрації. — Відновити аграрні потужності після деокупації — непросто. 90% сільгоспземель було забруднено, заміновано росіянами. Наші фермери, іноді ризикуючи власним здоров'ям та життям, зараз намагаються компенсувати втрати минулого року. Сіють в основному соняшник, тому що він найдорожчий. І я дуже радий, що за таких умов Віталій Сергійчук вирішив виростити й партію кавунів. Він зробив це для того, аби віддячити захисникам України та всім тим, хто допомагає громаді відновитися".
Середня вага вільного херсонського кавуна 5-7 кг. За донат у 1111 грн цей символ Херсонщини приїде до вас у дерев'яному ящичку, у який ініціатори проєкту обіцяють покласти крім кавуна ще "купу прикольних штук". Коробки для солодких сувенірів зроблені вручну у Нововоронцовській громаді. Пакує, оформлює та надсилає кавуни місцева херсонська громада — ті люди, які знають ціну свободи й волі.
Ціна за один кавун теж символічна і вибрана не випадково: 11.11 — дата звільнення Херсона від російських окупантів. Весь прибуток від продажу кавунів йде на закупку потрібних речей для військових, які звільняють лівий берег Херсонщини.
"Зараз ви можете замовити Південний дух, волю і міць. Кавун — це вже більше, ніж просто «поїсти», кавун — це бути залученим, це бути частиною, це відчувати і єднатись. Цей кавун виріс вже на вільній частині херсонської землі. Його збирали люди, які знають ціну свободи та волі. Тепер цінність кавуна вимірюються не солодкістю, а можливістю. Але цей ще має бути і солодким, бо вирощувався й обирався для вас професіоналами, які люблять землю і врожай. А про його здоровість говорить ще й довідка від санепідемстанції", — йдеться на сторінці проєкту.
За кілька днів існування проєкту викуплено вже 70 кавунів. "Тож, купуйте кавун! Смакуйте кавун! Смакуйте життя! Цінуйте момент та можливість! Щосили допомагайте звільняти Лівий берег, Крим та Донбас. І ми вріжемо з вами ще кавуна на березі Криму або осідлавши терикон", — закликають організатори благодійного продажу.
Ті ж, хто не встигне купити "вільний кавун", пізніше зможуть придбати бекмес — кавуновий мед, у 100 грамах якого заховано 5 справжніх херсонських кавунів. Також на сторінках крафтового магазину доступні інші херсонські сувеніри, кошти з продажу яких допомагають споряджати та одягати українських бійців, купувати старлінки та звільняти український південь.
Нагадаємо, що у цьому році аграрії планують зібрати близько 6000 тонн врожаю на Херсонщині.
Як ми повідомляли, перший урожай херсонських кавунів у Нововоронцовській громаді від початку повномасштабної війни вирішили відправили на Черкащину.
Також на Одещині почали збирати урожай кавунів. Цьогоріч площу під баштанні збільшили удвічі до 3,2 тисячі гектарів.
Сили спецоперацій розшифрували та показали черговий запис із нотатника північнокорейського спецпризначенця, якого вбили у Курській… Читати більше
російські загарбники 3 січня завдали авіаційного удару по місту Суми. Унаслідок ворожої атаки загиблих немає,… Читати більше
У ніч на 3 січня росія запустила по Україні 93 дрони. Сили оборони України збили… Читати більше
У Північній Кореї в п'ятницю слідчі антикорупційного агентство (CIO) прибули на затримання президента Юн Сок… Читати більше
Протягом минулої доби на фронті відбулось 138 бойових зіткнень. Найбільше російські війська атакували на Покровському… Читати більше
У четвер у Південній Каліфорнії одномоторний невеликий літак зазнав аварії, впавши на будівлю. Унаслідок події… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.