Про це розповів заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба в інтерв'ю Укрінформу, пише Рубрика.
У чому проблема?
Нагадаємо, що Херсонську область визнали однією з найбільш постраждалих регіонів. Після звільнення Херсону і частини області до Дніпра, населені пункти кожного дня потерпають від обстрілів.
Окрім того, у ніч на 6 червня, російські загарбники здійснили підрив Каховської гідроелектростанції.
Та пропри це сотні мешканців Херсонщини хочуть повернутися до своїх домівок.
"Попри російський терор, окупацію, руйнування та обстріли люди повертаються додому. Хочуть жити на своїй землі, у своїй країні, навчати й виховувати тут дітей", раніше зазначав заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба.
Яке рішення?
"Окремо в нас також діє програма "Пліч-о-пліч" – пілотна ініціатива, яка повністю відповідає запиту залученості людей у допомогу країні.
За цим проєктом 15 регіонів відправили своїх працівників, своїх людей на відновлення громад Херсонської області. Вони відновили вже понад 400 об'єктів", пояснив чиновник.
Як це працює?
Кулеба запевнив, що принципи патронату і міжрегіональних зв'язків дуже чітко працюють.
"Якщо завітаєте до тих громад, до тих домівок, до тих людей, до яких приїхали з Рівненщини, з Франківщини, з Тернопільщини і відновлюють їм житло, побачите, що таке об'єднання народу в дії.
Там такі неймовірні емоції. Тож, коли ми говоримо про необхідність не гаслами, а реальними справами діяти, то це саме про такий підхід", поділився заступник керівника ОП.
Водночас Кулеба проінформував, що у планах є ідея масштабування проєкту, щоб він стосувався не виключно ремонту будівель, а поширився і на соціальну, культурну, спортивні сфери.
Як відомо, на початку липня стартував проєкт "Пліч-о-пліч", у якому спроможні українські громади з різних регіонів допомагають відновлювати 26 населених пунктів Херсонщини.
Чиновник також повідомив, що в межах ініціативи ремонтні бригади з різних куточків країни, здебільшого на волонтерських засадах, долучаються до відбудови Херсонської області.
Зокрема:
Нагадаємо, наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС ще довго переслідуватимуть жителів регіону. "Рубрика" зібрала кейси інших країн, які потерпали від стихійних лих та затоплень, щоб дізнатися — який досвід може бути помічним в Україні.
Читайте детальніше у нашій статті: "Від відбудови до допомоги фермерам: іноземний досвід, що допоможе з наслідками затоплення на Херсонщині".
Російські окупанти щодня намагаються форсувати Дніпро на півдні. Про це в телеефірі повідомив речник Сил… Читати більше
Ігор Жовква зустрівся з генеральним секретарем Федерального міністерства з європейських та закордонних справ Австрії Ніколаусом… Читати більше
21 грудня за дорученням Президента України Володимира Зеленського внаслідок успішної операції ГУР МО та МЗС… Читати більше
Генеральний штаб ЗСУ заперечив статтю британського видання Guardian про нібито наказ командуванню Повітряних сил відправляти… Читати більше
На станції "Академік Вернадський" поповнення: перше гніздо цього сезону подарувало одразу двох чарівних пінгвінят. Вони… Читати більше
Україна отримала нову платформу для поціновувачів екологічного відпочинку — портал Ukr Camp, який став зручним… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.