Досі в Україні було лише шість сімейних кімнат у державних дитячих лікарнях Києва, Львова, Сум, Вінниці й Харкова, де могли проживати важкохворі діти з батьками під час лікування та не в палаті.
Про це пише Рубрика, посилаючись на міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, благодійну організацію "Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні".
У чому проблема?
Діти, які мають важку хворобу, мають лікуватися дуже довгий час, інколи це не один місяць. Для реабілітації таких дітей важливим фактором є психологічний стан та наявність рядом рідних.
Перебуваючи постійно у палаті лікарні, це пригнічує маленьких пацієнтів, що відображається і на лікуванні.
Досі в Україні було лише шість сімейних кімнат у державних дитячих лікарнях Києва, Львова, Сум, Вінниці й Харкова, де могли проживати важкохворі діти з батьками під час лікування та не в палаті.
Яке рішення?
Благодійна організація "Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні" продовжує розвивати сімейно орієнтований підхід у медичному догляді дітей, який передбачає залучення родини до лікувального процесу.
"В "Охматдиті" розпочинається будівництво першого в Україні Дому Рональда МакДональда для родин з важкохворими дітьми", – написав Віктор Ляшко.
У ньому сім'ї з важкохворими дітками зможуть проживати разом у комфортабельних умовах.
Як це працює?
Завершити будівництво планували до кінця 2023 року, однак через повномасштабну війну плани змінили. Будівельні роботи почнуть у 2024 році на території дитячої лікарні "Охматдит".
Зазначають, що орієнтовна площа будинку сягатиме 3 500 кв. м.
Він складатиметься з 5 поверхів і міститиме 50 кімнат, де щороку зможуть розміщувати 2600 дітей із родинами.
Сім'ї проживатимуть у спальнях з окремими ванними кімнатами, зможуть користуватися:
Будинок проєктуватиметься з урахуванням принципів інклюзивних потреб маломобільних груп населення.
Окрім того, будуть застосовані сучасні енергоефективні інженерні рішення та екологічно чисті матеріали. Також програма дозволить забезпечити надання немедичних послуг родинам, зокрема психосоціальну допомогу.
Як запевнили у організації, проживання й харчування будуть безоплатними.
Міністр додав, що це перший такий проєкт в Україні, у всьому світі їх 384.
"Для дітей дуже важливо, щоб близькі були поруч. Особливо в час, коли вони змушені боротися з тяжкими хворобами", – зауважив міністр.
Довідка
Програма Дім Рональда МакДональда в Україні реалізується завдяки вагомій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). McDonald's Україна, засновник і постійний партнер Фундації Дім Рональда МакДональда в Україні, підтримуватиме основну нову програму фінансово і волонтерською діяльністю працівників компанії.
Дім Рональда МакДональда – це будинок для сімей тяжко хворих дітей, що перебувають на лікуванні далеко від дому. Проживання й харчування в там є безкоштовне. Створенням таких будинків по всьому світу займається благодійна організація Ronald McDonald House Charities.
Перший Дім Рональда МакДональда відкрили у Філадельфії в 1974 році на гроші від продажу коктейлів Shamrock Shake у ресторанах McDonald's.
У світі вже існує 381 такий будинок.
Нагадаємо, Міністерство освіти та науки України пропонує 1 вересня у всіх українських школах провести онлайн-урок на тему підтримки ментального здоров'я.
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше
До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше
Міністерство оборони України активно розвиває підготовку операторів безпілотних літальних апаратів. Станом на сьогодні вже 33… Читати більше
23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше
Ассортимент рынка твердотопливного отопительного оборудования состоит, преимущественно, из буржуек. Покупателям представлена чугунная буржуйка и модели… Читати більше
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола висловила свою підтримку передачі Німеччиною крилатих ракет Taurus Україні. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.