fbpx
Сьогодні
13:58 30 Сер 2023

Ради оборони Києва прийняла рішення про цілодобовий доступ до укриттів у закладах освіти

Фото: Микола Калашник

Рішення, відповідно до якого доступ населення Києва до захисних споруд цивільного захисту у навчальних закладах має бути цілодобовим, ухвалила столична Рада оборони.

Про це повідомив міський голова Віталій Кличко, пише Рубрика.

"Доступ населення до облаштованих укриттів у столичних закладах освіти має бути цілодобовим. Таке рішення ухвалила Рада оборони Києва", зазначив очільник Києва.

Як розповів очільник столиці, безперешкодне перебування людей в облаштованих укриттях під час повітряної тривоги мають забезпечити голови районних адміністрацій столиці та керівники закладів освіти Києва.

Нагадаємо, що 31 серпня 2022 року департамент освіти і науки КМДА видав наказ, яким було встановлено заборону під час повітряних тривог пускати до укриттів, розташованих у закладах освіти, людей, які не є здобувачами освіти чи працівниками таких закладів.

Якими мають бути укриття у школах?

У липні 2022 року Міністерство освіти і науки опублікувало повний перелік рекомендацій щодо організації укриттів, який розробила Державна служба з надзвичайних ситуацій.

Насамперед укриття мають розміщуватись у підвальному (підземному) приміщенні, на цокольному чи першому поверсі навчального закладу. Якщо на першому поверсі — то лише за умови забезпечення огороджувальними будівельними конструкціями.

Важливо, щоб укриття розташовувалось у складі основної будівлі школи або в безпосередній близькості до закладу (до 100 м).

Вони мають забезпечуватися:

  • електроживленням,
  • штучним освітленням,
  • системами водопроводу й каналізації.

За відсутності водопостачання та каналізації укриття мають бути обладнані окремими приміщеннями для встановлення виносних баків.

Відмітимо, ще 5 червня міністр стратегічної промисловості Олександр Камишін заявив, що ситуація з бомбосховищами у столиці − критична, бо половина з перевірених укриттів не готова приймати людей

За даними ДСНС, у Києві на 10 червня було обстежено 4 655 укриттів, з них зачиненими виявилися 0,6%, непридатними до використання — 34,6%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: