Перший в Україні: у Житомирі відкрили тренінгово-ресурсний центр - навіщо це рішення
Перший в Україні тренінгово-ресурсний центр із впровадження універсально-прогресивної моделі патронажу відкрили у Житомирському медичному інституті.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Житомирського медичного інституту, пише Рубрика.
У чому проблема?
"Ця область несла на собі подвійне навантаження. З одного боку, значна її частина перебувала під окупацією та активними бойовими діями. З іншого боку, вона стала прихистком для численної кількості внутрішньо переміщених осіб, які тут знаходили тимчасовий або постійний притулок.
Очевидно, що потреби дітей та родин в цьому регіоні набагато вищі, порівняно з іншими областями", — говорить Ікоординатор медичних програм ЮНІСЕФ Україна Ігор Кацитадзе Суспільному.
МОН вбиває спеціальність "Екологія": що про це думають екологи та чи можна щось зробити?
Яке рішення?
За його словами, Житомирщина стала першою областю, де організований тренінгово-ресурсний центр для медсестер і батьків.
"У нас у проєкті було передбачено впровадження нової унікальної моделі кращої турботи за розвитком дитини до 1000 днів. Якщо простою мовою – це проєкт про кращий догляд за дітьми, це повернення тієї патронажної моделі, коли медична сестра або педіатр приходить додому, оцінює екокарту сімї, дивиться, де може бути ризик для дитини", повідомила крос-секторального проєкту UNICEF у Житомирській області Маргарити Сіранчук.
Як це працює?
Виконуюча обов'язки ректора житомирського медичного інституту Світлана Гордійчук розповідає, що у тренінгово-ресурсному центрі вдосконалюватимуть свої знання студенти та викладачі Житомирського медичного інституту, а також представники інших медичних навчальних закладів України.
Зазначають, що проєкт втілили завдяки підтримці Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
Як пише times.zt.ua, навчальний центр має дві зони:
- тренінгову, де можна проводити різноманітне навчання по догляду за дітьми, як для медиків, студентів, так і для майбутніх батьків,
- симуляційну зону, де можна отримати практичні навички.
Тренінгова зона – це навчання медичного персоналу, навчання студентів для поліпшення надання якості послуг.
У симуляційній зоні ми вже навчатимемо практично:
- як правильно кутати дитину,
- як правильно кормити грудьми,
- як передавати дитину від матері до батька,
- як правильно мити дитину та багато іншого.
Уже 15 закладів охорони здоров'я на Житомирщині надають такі послуги та забезпечують якісним доглядом новонароджених та дітей віком до 3-х років.
Що відомо про UNICEF
Дитячий фонд UNICEF – спеціалізована структура ООН. UNICEF є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей, який працює у понад 190 країнах і територіях світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя.
Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно розробляють практикум із мінної безпеки для українських учнів. Для вчителів буде доступний онлайн-курс із викладання мінної безпеки для дітей різного віку.
Також ЮНІСЕФ відкрив на Миколаївщині нову дитячу точку "Спільно".