Новини

У Києві “зацифрували” понад 100 тисяч дерев: Як прокоментував це еколог?

Онлайн-мапа дерев активно наповнюється і станом на зараз містить вже понад 107 000 насаджень.

У чому проблема?

Бачите, як в місті нещадно вирубують дерева для нового будівництва, до прикладу, МАФа, або розширення території якоїсь будівлі, аби зробити там терасу? 

Раніше дізнатись про те, на якому балансі знаходяться ці дерева, було неможливо. Тепер КМДА вже наповнює "Мапу дерев" столиці. Про те, що це таке та навіщо це рішення — читайте далі.

Яке рішення?

Онлайн мапа дерев — це інструмент, створений КМДА, аби провести чітку інвентаризацію дерев у столиці та в якому стані вони знаходяться, а також — надати громаді дієві інструменти контролю. Робота над ним почалася ще у 2021 році, призупинилась на деякий час через повномасштабне вторгнення з міркувань безпеки, але знов поновилася у квітні цього року.

Ресурс міститиме фотографію кожного "зацифрованого" дерева, інформацію про його розташування (з прив'язкою до точних координат), вид, діаметр стовбура, висоту та стан.  

Онлайн-мапа дерев в Києві. Джерело: Олександр Возний

Як це прокоментувати?

Еколог, керівник експертного відділу ГО "Українська природоохоронна група" Петро Тестов назвав це рішення однозначно позитивним. 

Він пояснив "Рубриці", що дерева в Києві можна розділити на дві великі групи — це ті які рахуються "зеленими насадженнями", тобто це дерева на вулицях, в парках, скверах тощо. Інша група — дерева, які рахуються "лісом". В Києві три комунальних лісопаркових господарства — Святошинське, Конча-Заспа та Дарницьке. 

"Інвентаризація, яку зробили, стосується саме першої категорії. І це правильно, бо рахувати кількість дерев в лісі безглуздо, ліс важливий як екосистема. Те, що її зробили — це однозначно добре, як і для самих чиновників в плані спрощення планування робіт з озеленення, так і для громадського контролю", — прокоментував він.

Проте є й те, що потрібно доопрацювати. За словами Тестова, не варто обмежуватись лише вуличними деревами, комунальними скверами та парками, адже велика кількість скандалів з рубкою дерев відбувається якраз на інших територіях — наприклад, у парку КПІ, в ботанічному саду НУБіП тощо. А ще є території з зеленими насадженнями — які взагалі не мають офіційного статусу, як, наприклад, урочище Покал тощо.

"І було б добре, аби департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА займався не тільки питаннями, на яких гарно піаритись (хоча вони й корисні) — як, наприклад, картою дерев, які й так мають захист згідно з законодавством, але й став займати більш активну позицію зі збереження зелених зон від забудови", — завершив Тестов.

Якими темпами відбувається зацифрування дерев?

Серед лідерів в зацифруванні дерев — КП УЗН Деснянського, Голосіївського та Печерського районів. Вони вже зафіксували на мапі всі вуличні насадження та переважну більшість скверів і зараз працюють в парках. Це сім парків в Деснянському та один у Голосіївському районах столиці. Також почалися роботи з "зацифровки" Парку Партизанської Слави в Дарницькому районі та Парку Вічної Слави в Печерському районі Києва.

Де і коли оприлюднять мапу дерев?

За словами Олександра Возного, директора Департаменту захисту довкілля Київської міськради, наповнення онлайн-мапи триває, її оприлюднять, щойно дозволятиме безпекова ситуація, "адже під час роботі з нею використовуються високоточні карти". Питаннями забезпечення оприлюднення займається КП ГІОЦ, і зараз спеціалістами опрацьовується можливість перенесення карти дерев на іншу картографічну основу для забезпечення її оприлюднення на ІАС "Майно".

На кого рівнялись? 

До речі, ідея "зацифровувати" міські дерева не нова. Подібні карти створюються у багатьох мегаполісах світу, зокрема у Нью-Йорку, де міська онлайн-мапа дерев містить інформацію про понад 850 000 зелених насаджень. 

Не новий цей інструмент й для Киян. Ще у 2022 році офіс міських проєктів "Урбаніна" опублікував онлайн-мапу дерев Києва, яка містить 30 тисяч дерев.  Також у Києві є карта зелених насаджень, на якій зображені межі парків і скверів.

Детальна карта із зазначенням виду, віку, розміру й стану дерев уже працює й в Одесі. Її запустило комунальне підприємство "Міськзелентрест", яке опікується зеленими насадженнями в місті.

Свіжі дописи

  • Новини

У Харкові під час авіаударів постраждали дві жінки: 20 травня на Харківщині оголосили днем жалоби

В результаті сьогоднішнього обстрілу Харкова постраждали дві жінки. Росіяни атакували місто керованими авіабомбами. На Харківщині… Читати більше

Sunday May 19th, 2024
  • Новини

Польща подарувала Музею війни автомобіль для експедицій: у чому рішення

Посольство Республіки Польща в Україні з нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв подарувало Музеєві війни автомобіль.… Читати більше

Sunday May 19th, 2024
  • Новини

Окупант не досягає свого завдання, – Зеленський прокоментував ситуацію на фронті

Російська Федерація не може здійснити завдання, яке було головною причиною активізації наступу в Харківській області.… Читати більше

Sunday May 19th, 2024
  • Новини

“Укренерго” оголосило про відключення світла 20 травня: деталі

В Україні в понеділок ввечері, 20 травня, будуть діяти графіки відключення світла. Це стосуватиметься як… Читати більше

Sunday May 19th, 2024
  • Новини

У Харкові внаслідок ворожого обстрілу пошкоджена дитяча залізниця

У Харкові внаслідок російського обстрілу пошкоджені рухомий склад та будівлі дитячої залізниці. Також повідомляється, що… Читати більше

Sunday May 19th, 2024
  • Новини

Телеграм часто використовується як легалізований Даркнет: ІПСО рф спрямовані на відкриття внутрішнього фронту в Україні

Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов заявив, що платформа "Телеграм" часто використовується для розповсюдження… Читати більше

Sunday May 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.