Нова хвиля "Освітнього Супу": учнів 5-10 класів запрошують на безкоштовні заняття з математики та української мови
Організація "Навчай для України" за підтримки міжнародної гуманітарної організації Save the Children створила проєкт "Освітній Суп". Учнів 5-10 класів запрошують на безкоштовні заняття з математики та української мови.
Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
З початком повномасштабного вторгнення діти в Україні зазнають значних освітніх втрат: постійні тривоги, руйнація шкіл, відсутність нормального зв'язку тощо роблять неможливим доступ до якісної освіти, особливо — у прифронтових регіонах.
За інформацією Державної служби якості освіти в Україні, з огляду на постійну загрозу безпеці учасників освітнього процесу в першому півріччі 2022/2023 навчального року не вдалося відновити очне навчання у повному обсязі.
Лише 15% закладів освіти працювали очно, 33% — дистанційно, 51% — змішано, поєднуючи очне і дистанційне навчання. На Сході й Півдні України переважало дистанційне навчання, у Центрі та на Півночі — змішане, на Заході — змішане навчання у містах та очне у селах.
Яке рішення?
Як реакцію на виклики у подоланні освітніх втрат дітей організація "Навчай для України" за підтримки міжнародної гуманітарної організації Save the Children створила проєкт "Освітній Суп".
Вони запрошують учнів та учениць 5-10 класів з Запорізької, Харківської, Донецької та Дніпропетровської областей, території яких підконтрольні Україні, на безкоштовні заняття з математики та української мови, щоб разом із вчителями проєкту надолужити прогалини у знаннях дітей.
Форму реєстрації на проєкт ви знайдете за посиланням.
Київські волонтери організували збір канцелярії для дітей зі сходу та запрошують долучитися
Як це працює?
- Що отримує дитина?
5 онлайн-занять на тиждень протягом 8 тижнів, під час яких двічі на тиждень учасники та учасниці матимуть по 2 академічні заняття з математики та української мови у малих групах. А також ще одне заняття на тиждень з тьютором, націлене на розвиток особистості дитини.
- Можна брати участь, якщо дитина:
— у вересні 2023 року переходить у 5-10 клас;
— має бажання/потребу «підтягнути» свої знання з математики та української мови та отримати тьюторську підтримку;
— може під'єднатися на час заняття через гаджет (комп'ютер/телефон/планшет) до інтернету;
— станом на зараз перебуває та навчається в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій чи Харківській областях на територіях, підконтрольних Україні;
Заохочуємо також подаватися дітей з соціально-вразливих категорій, з сімей у складних життєвих обставинах; дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних родин, дітей зі статусом ВПО.
- Коли?
Кінець прийому заявок — 3 вересня
Старт хвилі — 18 вересня
Тривалість навчання — 8 тижнів
- Коли відбуваються заняття?
Тривалість кожного навчального заняття — 1 академічна година (45 хвилин)
Часовий проміжок занять: 10:00-19:00 (у формі ви зможете обрати пріоритетні розклади, які вам підходять)
Точний розклад вашої групи буде оголошено перед початком занять.
- Хто наші викладачі?
Вмотивовані й прогресивні вчителі, які пройшли спеціальне навчання від Міжнародної академії тьюторингу та допомагають дитині визначити прогалини у знаннях, навчитися брати відповідальність за власне навчання, використовують найактуальніші інтерактивні методи освіти та люблять свою професію.
- Що таке академічний тьюторинг?
Підхід у навчанні, що передбачає прицільну роботу з дитиною у малих групах. Методика спрямована на розвиток вміння вчитися: навичок самостійності та комунікації дитини у навчальному процесі.
Усі заявки, отримані пізніше 3 вересня, потрапляють в базу даних для інформування про подальший розвиток проєкту.
Діти з інших областей України також будуть запрошені на наступні хвилі проєкту восени 2023 року.
Нагадаємо, з 1 вересня у школах України діятимуть три формати навчання. В кожній області свій – в залежності від безпекової ситуації. Також з'явиться нова форма навчання у дистанційних школах.
Проте міністерство освіти і науки України вважає пріоритетом безпеку учасників навчального процесу. Тож повернення до очного навчання буде залежати від регіону.