На Донеччині у лікарні Слов’янська запрацював кабінет телемедицини: у чому рішення
У Донецькій області в Центрі первинної медико-санітарної допомоги Слов'янська запрацював кабінет телемедицини. Відтепер пацієнти зможуть отримувати консультації онлайн.
Про це повідомили у Слов'янській міській військовій адміністрації, інформує Рубрика.
У чому проблема?
Наразі на Донеччині через близькість до лінії фронту та часті обстріли пацієнтам дуже складно потрапити на прийом до лікаря.
А телемедицина допомагає зв'язати не тільки пацієнта та лікаря, але й надає можливість лікарям спілкуватися, навчатися та обмінюватися досвідом.
Яке рішення?
У Центрі первинної медико-санітарної допомоги Слов'янська на Донеччині почав працювати кабінет телемедицини. Пацієнти зможуть отримувати консультації онлайн.
В Україні створять змішані медкомісії, які допоможуть повертати полонених захисників, - ГУР
Як це працює?
Зазначається, що лікарі таких профілів надаватимуть онлайн консультації:
- ендокринолог,
- ревматолог,
- уролог,
- нефролог,
- невролог,
- кардіолог,
- судинний хірург,
- гематолог.
Запис на консультацію здійснює сімейний лікар. За інформацією адміністрації, консультація проводиться лише за його направленням у визначений день та час в амбулаторії №1 за адресою: вул. Банківська, 85 (3 поверх, кабінет № 44).
За результатами пацієнт отримує консультативний висновок. Він може додаватись до документів на медико-соціальну експертну комісію.
Довідка
Телемедицина – це комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються під час надання медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв'язку для обміну інформацією. Крім цього, телемедичний напрям включає діджитал-освіту лікарів та пацієнтів, медичні інформаційні послуги та самообслуговування через цифрові комунікаційні технології.
Зазначимо, що торік МОЗ розпочало роботу з розвитку телемедичних технологій і послуг, які покликані поліпшити доступ українців до медичних послуг та підвищити їх якість.
Зокрема, телемедичні технології і сервіси мають поліпшити доступ до медичних послуг для маломобільних груп населення, а також тих пацієнтів, які проживають у віддалених регіонах країни.
Завдяки впровадженню телемедичних технологій і сервісів лікарі зможуть:
- проводити консультації з пацієнтами дистанційно,
- швидко обмінюватися інформацією,
- проводити консиліуми у вигляді відеоконференцій,
- оперативно приймати рішення в критичних ситуаціях.
Нагадаємо, у Житомирі відкрили сучасну мікробіологічну лабораторію з діагностики туберкульозу.
Також ми повідомляли, що в Україні створили гарячу лінію підтримки для постраждалих у війні.