Про це розповіла радниця з комунікації Державного бюро розслідувань Тетяна Сап'ян в ефірі телемарафону.
"На сьогодні стало відомо, що буде проводитися внутрішнє розслідування штабом Повітряних сил. Чому стався цей інцидент під час вильоту навчально-бойових літаків", – повідомила представниця ДБР.
Окрім того, Сап'ян повідомила, що вже почалася розшифровка чорних скриньок. Мова йде про бортові самописці.
Радниця з комунікації ДБР зазначила, що особлива увага буде приділена роботі частини механізмів літаків, тобто їхнім технічним характеристикам.
"Ще одна із новин на сьогодні – розпочалося вісім експертиз. Які також мають довести: або літаки були несправні, або це була помилка пілотів, або це було порушення при організації здійснення польотів", пояснила Сап'ян.
Вона також додала, що наразі очікують на початок судово-медичних експертиз.
Як повідомила представниця ДБР, на цей час вже опитано близько 30 свідків. Мова йде про цивільних громадян, а також тих, які були залучені до польотів або в той день перебували на робочому місці.
Відмітимо, що 29 серпня, у Києві попрощалися із пілотом Повітряних сил Андрієм Пільщиковим на позивний "Джус", який загинув в авіакатастрофі на Житомирщині 25 серпня.
Фотограф Рубрики Микола Тимченко побував на церемонії прощання.
Що відбулося під час начальних польотів на Житомирщині
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, 25 серпня, під час виконання бойового завдання у небі поблизу Житомира зіткнулися два навчально-бойові літаки L-39. Загинули 3 пілоти Повітряних Сил Збройних Сил України. Серед них відомий льотчик Джус.
Пізніше, у Повітряних Силах підтвердили загибель пілота Джуса та ще двох льотчиків.
Окрім того, обставини авіакатастрофи на Житомирщині, в якій загинув "Джус" та ще двоє пілотів, розслідує ДБР.
Своєю чергою, речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що загиблий у в авіакатастрофі у Житомирський області пілот Андрій Пільщиков з позивним Juice, марив літаками F-16 в українському небі.
Як писала Рубрика, військові пізніше повідомили імена всіх загиблих пілотів.
А 28 серпня стало відомо, що слідство вивчає три можливі версії авіакатастрофи в Житомирській області.
Як ми інформували, українським льотчикам, які трагічно загинули у Житомирській області 25 серпня, надали чергові військові звання та представили до державних нагород.
Офіційний Париж надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої… Читати більше
Розвідка Сполучених Штатів частково розсекретила звіт, у якому йдеться про вбивства російськими спецслужбами політичних опонентів очільника Кремля… Читати більше
Міністерство внутрішніх справ у співпраці з Музеєм Голодомору оцифрувало та оприлюднило тисячі кримінальних справ, пов’язаних… Читати більше
Київський зоопарк став новою домівкою для рисі, на ім'я Степан, яка понад п'ять років жила… Читати більше
Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше
До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.