Більшість компонентів до російських безпілотників надходить із Китаю, – оцінки експертів

Основним постачальником критично важливих компонентів для російських дронів, які рф використовує проти України, є Китай. Це встановила Міжнародна робоча група щодо санкцій проти росії на чолі з керівником ОП Андрієм Єрмаком і директором Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI) послом Майклом Макфолом.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента, пише Рубрика.

Група надала рекомендації щодо посилення контролю за іноземними складовими, які росія використовує у своїх дронах.

Зазначається, що санкційна група вивчила 174 іноземні компоненти, вилучені з трьох моделей БПЛА, які використовують російські війська на полі бою в Україні.

Зокрема, російська армія регулярно застосовує три основні моделі безпілотників:

  • "Шахед-136/131",
  • "Ланцет",
  • "Орлан-10".

Водночас експерти наголошують, що рф у процесі виготовлення БПЛА все ще значною мірою покладається на компоненти іноземного виробництва, зокрема мікроелектроніку.

Згідно з дослідженням групи Єрмака-Макфола, основним постачальником критично важливих компонентів для російських дронів є Китай, на який припадає 67% поставок, причому 17% із них відбуваються через Гонконг.

За даними групи, на Туреччину та Об'єднані Арабські Емірати припадає 5% та 2% компонентів відповідно. Також у дронах були виявлені складники, вироблені в Японії, Республіці Корея, Швейцарії та інших країнах, зокрема процесори, мікросхеми, транзистори та інші життєво важливі компоненти.

Водночас, згідно зі звітом Міжнародної робочої групи, багато деталей можна отримати через загальнодоступні платформи, що ускладнює регуляторний нагляд.

Зважаючи на це, експерти групи закликали виробників робити більше для запобігання доступу росії до їхньої продукції в обхід економічних санкцій.

"Росія надзвичайно активно використовує дрони для масованих атак на інфраструктурні, цивільні та військові об'єкти в Україні, тому дуже тривожно бачити, що важливі компоненти для виробництва ворожих БПЛА походять із різних держав, зокрема з країн – союзників України. Це питання вимагає нашого спільного негайного реагування. Маємо вжити комплексних заходів, щоб запобігти використанню агресором критично важливих компонентів для продовження військових дій на українській землі", – підкреслив Єрмак.

Зокрема, запропоновано узгоджувати санкційні списки між країнами-партнерами, уніфікувати переліки товарів подвійного використання на основі кодів Гармонізованої системи та розширити категорії товарів, які підпадають під санкції, на основі кодів Гармонізованої системи.

Також компаніям пропонується розробити чіткіші інструкції стосовно дотримання вимог законодавства. Рекомендовано посилити співпрацю між виробниками та органами влади з метою покращення дотримання санкцій та впровадження ефективних обмежувальних заходів. Крім того, експерти закликають уряди провести розслідування щодо відомих компаній, які не дотримуються визначеної санкційної політики.

На думку експертів, необхідне більш ефективне використання наявних інституцій та механізмів. Так, очікується, що застосування механізмів боротьби з відмиванням грошей (AML) може посилити заходи експортного контролю, оскільки обхід санкцій часто має схожі схеми з відмиванням грошей.

В ОП відзначили, що застосування методів боротьби з відмиванням грошей до експортного контролю цінне для виявлення структур у третіх країнах, які є важливими для виробництва та експорту військової продукції в росію, особливо якщо виробництво відбувається за межами коаліції, що запровадила санкції.

"Звіт робочої групи Єрмака-Макфола є закликом до дій для посилення міжнародної співпраці. Оскільки ми орієнтуємося в цьому складному ландшафті, обмін інформацією та співпраця між країнами коаліції набуває першорядного значення. Працюючи разом, ми можемо ефективно застосовувати санкції та посилювати нагляд, щоб стримувати несанкціонований потік критично важливих технологій", – пояснив радник керівника ОП, секретар Міжнародної робочої групи щодо санкцій проти Росії Владислав Власюк.

Міжнародна робоча група щодо санкцій створена з ініціативи Президента України Володимира Зеленського. Її очолюють керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак і директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI) Посол Майкл Макфол. До складу групи входять міжнародні та українські експерти, зокрема представники Київської школи економіки.

Зазначимо, що російські гелікоптери Ка-52 містять комплектуючі з країн Заходу та Азії, без яких вони не могли б працювати.

Як раніше повідомлялось, до російської федерації Китай постачає гелікоптери, безпілотники, оптичні приціли й метали, які використовуються в оборонній промисловості.

Зауважимо, що через наростання в країні економічних проблем та повільне зростання китайської економіки президент США Джо Байден назвав Китай "бомбою сповільненої дії".

Проте, переговори в Джидді засвідчили посилення розбіжностей в питанні війни між Китаєм та росією. Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) звертають на це увагу.

Свіжі дописи

  • Новини

У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента: прогнозують другий тур

У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

У музеях Ватикану з’явилося вісім україномовних аудіогідів, а в бібліотеці створять українську книжкову поличку

У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

МВС: з 25 листопада розпочнеться добровільне декларування вогнепальної зброї

Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Польські фермери розблокували пункт пропуску “Шегині-Медика”, – ДПСУ

Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Британський дизайнер потрапив до Книги рекордів Гіннеса зробивши найбільшу гральну карту у світі 

Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

National Geographic показав кращі фото 2024 року: мільйони кажанів та вибух вулкана

Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше

Sunday November 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.