Про це пише BBC.
Як повідомляють у виданні, ця подія, яку зафіксували із супутника, сталася ще наприкінці 2022 року на заході континенту в районі, що виходить до моря Беллінсгаузена.
Крига під пінгвінятами розтанула та розпалася, перш ніж у них з'явилося водонепроникне пір'я, необхідне для плавання в океані.
На думку доктора Пітера Фретвелла з Британської антарктичної служби (BAS), ця загибель пташенят є передвісником того, що траплятиметься і надалі.
Прогнозують, що понад 90% колоній імператорських пінгвінів майже зникнуть на Антарктиді до кінця століття. Адже сезонний морський лід на континенті тане в умовах постійного потепління.
"Цикл розмноження імператорських пінгвінів залежить від морського льоду. Це стабільна платформа, яку вони використовують для вирощування дитинчат. Але якщо цей лід не такий товстий, як повинен бути, або розпадається швидше, ці птахи потраплять у біду", пояснив Фретвелл.
Науковець сподівається, що людство зможе скоротити викиди вуглецю, які спричиняють потепління. Так, якщо цього не зробити, імператорські пінгвіни опиняться на межі зникнення, додав Фретвелл.
Разом із колегами Фретвелл дійшов висновку, що у період між 2018 і 2022 роками приблизно третина з понад 60 відомих колоній імператорських пінгвінів певним чином постраждала від зменшення площі морського льоду.
Учені відстежили п'ять колоній цих птахів на узбережжі моря Беллінсгаузена:
Завдяки супутникам Європейського Союзу Sentinel-2 вони змогли відстежити активність пінгвінів за екскрементами.
BBC зазначає, що дорослі птахи вистрибують на морський лід приблизно в березні, коли в південній півкулі наближається зима.
Пінгвіни залицяються, злягаються, відкладають яйця, висаджують ці яйця, а потім годують своїх пташенят протягом наступних місяців, поки не настане час для дитинчат самостійно вибиратись у світ. Зазвичай це відбувається приблизно у грудні-січні.
Однак вчені зафіксували, що морська крига під гніздами пінгвінів розпалася ще в листопаді.
Рівень літнього морського льоду в Антарктиді різко скоротився з 2016 року. А загальна площа води, що замерзає навколо континенту, зменшилася до нових рекордно низьких значень, зауважує BBC.
В останні два літні сезони, у 2021–2022 та 2022–2023 роки, море Беллінсгаузена було майже повністю без льодового покрову.
Повільне формування криги в останні місяці означає, що колонії пінгвінів, імовірно, не зможуть дати потомство принаймні ще рік.
Зараз Міжнародний союз охорони природи (IUCN), організація, яка веде списки тварин, яким загрожує зникнення, класифікує імператорських пінгвінів як "таких, що перебувають майже під загрозою".
Стати першою жінкою-машиністкою електропоїзда у Київському метро готується Катерина Єсипчук: вона завершує навчання. Про це йдеться в… Читати більше
У Сумській області українські прикордонники взяли в полон російського військового за допомогою безпілотника. Про це… Читати більше
24 січня в Миколаєві відкриють Українсько-данський молодіжний дім. Новий простір для молоді відкриється подією Åbne… Читати більше
У сучасному світі, сповненому стресу, інформаційного перевантаження та високого темпу життя, питання психологічного благополуччя стає… Читати більше
Після публічного самовільного залишення служби військовослужбовець Сергій Гнезділов повертається на службу Про це у коментарі… Читати більше
У Донецькій області поблизу Часового Яру для того, щоб не забирати тіла та приховати такі… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.