В Італії досі просто неба стоять майже 100 “Леопардів”, передачу яких Україні заблокувала Швейцарія

На одному зі складів в італійському муніципалітеті Горіція стоять припарковані просто неба та накриті брезентом 95 танків Leopard 1. Важкі броньовані машини повинні були направити до України, проте Швейцарія заблокувала цю можливість.

Про це повідомило видання RSI.

У виданні зазначають, що у 2016 році в Італії придбала танки Leopard 1 швейцарська компанія RUAG, яка спеціалізується на оборонній промисловості. Тоді Рим хотів від них позбутися, бо вважав їх застарілими.

"Федеральна компанія купила сотню. Вони роками лежать без використання. Їх не розбирали — для повторного використання компонентів — і не відновлювали, щоб привести у робочий стан", наголосили у виданні.

RSI вдалося отримати відео "Леопардів", однак брезент, якими накриті танки, не дозволяє оцінити, чи це іржавий металобрухт, чи готові до бою машини.

"Можна помітити гусеничні транспортні засоби, що в деяких випадках здаються справними. В інших з'являються ознаки старіння та наліт. Неможливо з точністю встановити ступінь ефективності приладів і озброєння", поінформують журналісти.

Видання також додає, що Німеччина, Нідерланди та Данія хотіли купити ці танки у Швейцарії, аби відправити до Києва, навіть уже був підписаний контракт.

"RUAG продав би їх Rheinmetall за умови схвалення урядом Берна, але цього так і не сталося. Наприкінці червня — в ім'я захисту нейтралітету — Федеральна рада відхилила запит на реекспорт, вважаючи їх військовими матеріалами", — підсумували у матеріалі.

Як повідомляють, Федеральна рада Швейцарії 28 червня відхилила запит компанії Ruag SA щодо 96 танків Leopard 1 A5 на підставі законодавства про нейтралітет.

Зазначають, що ці танки зараз зберігаються в Італії і в небоєздатному стані. Їх планували перевезти до Німеччини для модернізації, а вже після того передати Україні як військову допомогу.

Що відомо про блокування Швейцарією постачання зброї в Україну

Як відомо, Швейцарія з 1815 року дотримується політики нейтралітету. Берн не постачає свою зброю для ведення війни, не надає іншої військової допомоги.

Окрім цього, вона не дозволяє реекспорт своєї зброї в треті країни. Це стосується і війни в Україні.

Швейцарія з лютого 2022 року надала Україні лише фінансову та гуманітарну допомогу. У травні 2023 Берн зробив крок до постачання Україні озброєння.

Проте, як писала Рубрика, нижня палата парламенту Швейцарії – Національна рада – відхилила законопроєкт, відомий як "Lex Ukraine", який дозволив би третім державам передавати Україні зброю швейцарського виробництва.

Як писала Рубрика, 7 червня, Сенат Швейцарії (верхня палата парламенту) погодив поправку до закону про військові матеріали, яка може розблокувати реекспорт зброї у треті країни, зокрема в Україну.

Свіжі дописи

  • Новини

ДБР затримало колишнього командира 155 ОМБР, за якого СЗЧ у бригаді набуло масового характеру

Працівники ДБР у взаємодії з СБУ та за сприяння Міністерства оборони і командування ЗСУ затримали… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Новини

У Санкт-Петербурзі спалили локомотив, який армія рф використовувала для забезпечення логістики, – ГУР

У російському місті Санкт-Петербург знищили залізничний локомотив, який використовувався у забезпеченні логістики російської армії. Про… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Новини

Укрзалізниця для оновлення колій отримала першу партію рейок із Франції

Україна почала отримувати від Франції рейки, виготовлені німецькою групою Saarstahl на заводах країни, для оновлення… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Новини

У Києві презентують мобільну станцію для порятунку бібліотечних фондів: у чому рішення

У столиці в Національній бібліотеці України імені Я. Мудрого відбудеться презентація першої мобільної станції для… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Новини

МОЗ: Україна отримає від GAVI всі вакцини за Національним календарем щеплень 

Україна в 2025 році отримає в межах механізму GAVI, в якості гуманітарної допомоги, вакцини для… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Новини

Міноборони за минулий рік кодифікувало близько 40 зразків стрілецької зброї та гранатометів

За 2024 рік Міністерство оборони України кодифікувало й дозволило використовувати близько 30 видів стрілецької зброї… Читати більше

Monday January 20th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.