Про це повідомило видання RSI.
У виданні зазначають, що у 2016 році в Італії придбала танки Leopard 1 швейцарська компанія RUAG, яка спеціалізується на оборонній промисловості. Тоді Рим хотів від них позбутися, бо вважав їх застарілими.
"Федеральна компанія купила сотню. Вони роками лежать без використання. Їх не розбирали — для повторного використання компонентів — і не відновлювали, щоб привести у робочий стан", наголосили у виданні.
RSI вдалося отримати відео "Леопардів", однак брезент, якими накриті танки, не дозволяє оцінити, чи це іржавий металобрухт, чи готові до бою машини.
"Можна помітити гусеничні транспортні засоби, що в деяких випадках здаються справними. В інших з'являються ознаки старіння та наліт. Неможливо з точністю встановити ступінь ефективності приладів і озброєння", поінформують журналісти.
Видання також додає, що Німеччина, Нідерланди та Данія хотіли купити ці танки у Швейцарії, аби відправити до Києва, навіть уже був підписаний контракт.
"RUAG продав би їх Rheinmetall за умови схвалення урядом Берна, але цього так і не сталося. Наприкінці червня — в ім'я захисту нейтралітету — Федеральна рада відхилила запит на реекспорт, вважаючи їх військовими матеріалами", — підсумували у матеріалі.
Як повідомляють, Федеральна рада Швейцарії 28 червня відхилила запит компанії Ruag SA щодо 96 танків Leopard 1 A5 на підставі законодавства про нейтралітет.
Зазначають, що ці танки зараз зберігаються в Італії і в небоєздатному стані. Їх планували перевезти до Німеччини для модернізації, а вже після того передати Україні як військову допомогу.
Що відомо про блокування Швейцарією постачання зброї в Україну
Як відомо, Швейцарія з 1815 року дотримується політики нейтралітету. Берн не постачає свою зброю для ведення війни, не надає іншої військової допомоги.
Окрім цього, вона не дозволяє реекспорт своєї зброї в треті країни. Це стосується і війни в Україні.
Швейцарія з лютого 2022 року надала Україні лише фінансову та гуманітарну допомогу. У травні 2023 Берн зробив крок до постачання Україні озброєння.
Проте, як писала Рубрика, нижня палата парламенту Швейцарії – Національна рада – відхилила законопроєкт, відомий як "Lex Ukraine", який дозволив би третім державам передавати Україні зброю швейцарського виробництва.
Як писала Рубрика, 7 червня, Сенат Швейцарії (верхня палата парламенту) погодив поправку до закону про військові матеріали, яка може розблокувати реекспорт зброї у треті країни, зокрема в Україну.
Під час відеорозмови глава держави Володимир Зеленський обговорив з президентом Чехії Петром Павелом можливість відкриття… Читати більше
Колишній головнокомандувач Збройних сил України, а нині посол у Великій Британії Валерій Залужний опублікував книгу… Читати більше
Український ювелірний бренд Dukachi разом з Патронатною службою “Янголи” створили унікальну благодійну колекцію, до якої… Читати більше
У п'ятницю вранці, 20 грудня, російські загарбники масовано атакували Херсон. Є загиблі та поранені. Про… Читати більше
Суспільне Мовлення анонсувало імена дев’яти фіналістів Національного відбору на Євробачення-2025. Про це інформує Рубрика з… Читати більше
Інвестиційна група BGV Group Management 19 грудня 2024 року стала переможцем аукціону в системі Prozorro.Продажі,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.