Екорішення: на Херсонщині планують створити Координаційну робочу групу з екології
У Херсонській області мають намір створити Координаційну робочу групу з екології, аби підрахувати всі збитки, спричинені російським вторгненням.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень (ПЦПСД), цитує Рубрика.
У чому проблема?
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що сума збитків завданих росіянами довкіллю за рік зросла у 5 разів, досягнувши 2 трлн гривень.
Міністр підкреслює, що сума збитків зростає щодня і сума у 2 трлн грн є далеко не остаточною.
Так, у травні 2022 року після вигнання окупантів з Київщини міністерством були озвучені перші цифри після повномасштабного вторгнення – 13,2 млрд грн.
У серпні 2022 року сума збитків становила 385 млрд грн.
Вже у грудні того ж року після деокупація Харківщини, звільнення Херсону майже 1,5 трлн грн збитків довкіллю.
"Серпень 2023 року. Маємо актуалізовані дані у розмірі 2 трлн гривень. Продовжується робота з обрахунку збитків за кейсом Каховської ГЕС", – підкреслив міністр.
Зауважимо, що сума орієнтовних збитків довкіллю через підрив росіянами Каховської ГЕС вже перевищила 55 млрд гривень.
Яке рішення?
Рішення про створення Координаційної робочої групи з екології прийняли за результатами круглого столу з обговорення екологічних проблем Херсонщини, що виникли внаслідок російської агресії.
Як це працює?
Її завданням буде створення реєстру злочинів російських окупантів стосовно природи. У групу увійдуть представники обласної та районних гілок влади, територіальних громад, громадські активісти та експерти.
"Участь громадських організацій в Координаційній робочий групі дозволить синергетично посилити роботу по підготовці реєстру злочинів агресора", – йдеться в повідомленні.
Заступниця керівника Департаменту захисту довкілля Херсонської ОДА Ольга Філіна зазначила, що необхідно точно обрахувати та зареєструвати всі збитки, нанесені з початку повномасштабного вторгнення довкіллю Херсонщини.
Експерт Причорноморського центру Володимир Молчанов також зауважив, що метою реєстру злочинів російських окупантів стосовно природи, яку створить Координаційна група, є максимальне залучення міжнародної допомоги. Найголовніша екологічна проблема на Херсонщині, за його словами – замінування територій.
Нагадаємо, у Бучанській громаді встановили два екосерця для збору пластику.
Крім того, в Україні запустили платформу "Місто нуль відходів", яка зображує сучасну систему управління відходами.