Близько 120 "вихователів безпеки" уже підготували в Україні: для чого це рішення
Міністерство внутрішніх справ разом з ЮНІСЕФ підготували по Україні 120 спеціалістів з безпеки в освітньому середовищі.
Про це у Фейсбуці повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, пише Рубрика.
У чому проблема?
Основна мета проєкту – створення безпечного освітнього середовища для дітей, удосконалення партнерства та комунікації поліції, рятувальників, закладів освіти, громади, батьківського та учнівського врядування.
У Києві міська влада визначилася з датою початку і закінчення нового навчального року
Яке рішення?
Проєкт "Вихователь безпеки" дозволить громадам побудувати середовище для дітей вільне від булінгу, наркотиків і насильства.
Фахівці з безпеки знаходяться у закладах середньої освіти і "наглядають" приблизно за 1,5 тис. учнів. Вони зобов'язані попереджувати насильство серед школярів, вживання наркотиків тощо.
Як це працює?
"Учора завершили своє навчання ще 30 спеціалістів з безпеки в освітньому середовищі. Кожен з них має стати суттєвим посиленням для громад. МВС України разом з UNICEF Ukraine сумарно підготували уже близько 120 фахівців. Із них 85% уже працює в громадах з закладами освіти. Враховуючи вчорашній випуск, ми зможемо покрити сумарно 330 закладів освіти в 110 громадах", – зазначила Павліченко.
За її словами, в Україні вибудовується нова модель безпеки в освіті, і ці спеціалісти мають стати рушієм безпекової компетентності для учасників освітнього процесу.
Передбачається, що "вихователі безпеки" – громадяни, які будуть координувати питання безпеки у школі, – мають бути у кожному навчальному закладі України.
Пілотний проєкт "Вихователь безпеки" стартував в Україні з 11 листопада 2021 року. У Міністерстві внутрішніх справ планували його впроваджувати спочатку у 15 навчальних закладах України.
Нагадаємо, з 1 вересня у школах України діятимуть три формати навчання. В кожній області свій – в залежності від безпекової ситуації. Також з'явиться нова форма навчання у дистанційних школах.
Проте міністерство освіти і науки України вважає пріоритетом безпеку учасників навчального процесу. Тож повернення до очного навчання буде залежати від регіону.