fbpx
Сьогодні
11:14 26 Сер 2023

Екорішення: з 1 вересня за кордон зможе виїхати пасажирський транспорт лише з позначкою екологічності

Фото: З відкритих джерел

З 1 вересня, якщо у пасажирському транспортному засобі не буде визначений клас екологічності або зазначений клас екологічності ЄВРО-1, подати заявку на перетин кордону стане неможливим.

Про це нагадує Укртрансбезпека, пише Рубрика.

У чому проблема?

Нагадаємо, що ще в 2018 році, міністри транспорту та екології країн-членів Євросоюзу схвалили на неформальній зустрічі в Австрії Грацьку декларацію, у якій зафіксовано прагнення створити до 2050 року повноцінну безвуглецеву систему транспорту на території ЄС.

Згідно з документом європейські кліматичні цілі до 2030 року та довгострокове бачення до 2050 року в рамках Паризької кліматичної угоди можуть бути досягнуті "лише завдяки політичним заходам та узгодженню структур фінансування та підтримки".

Окрім того, у 2021 році Президент України Володимир Зеленський підписав закони, які стимулюватимуть розвиток екологічного транспорту в Україні.

Яке рішення?

Згідно з пп. 2 п. 7 Ліцензійних умов, затверджених постановою КМУ від 02.12.2015 № 1001 (зі змінами), до заяви на отримання ліцензії, крім документів, передбачених ст. 11 ЗУ "Про ліцензування видів господарської діяльності", додаються (за підписом здобувача ліцензії або уповноваженої ним особи) такі підтвердні документи, зокрема, відомості про власні, орендовані, надані ліцензіату в кредит або лізинг транспортні засоби за формою, згідно з додатком 3, який і передбачає надання інформації про клас екологічності ТЗ, а також завірені заявником копії свідоцтв про реєстрацію ТЗ та тимчасових реєстраційних талонів, якщо передбачено їх оформлення.

Як це працює?

Наголошують, що до 1 вересня необхідно оновити дані щодо класу екологічності (ЄВРО) в тих пасажирських транспортних засобах, у відомостях яких не вказано клас екологічності або вказано клас екологічності ЄВРО-1.

"Протерміновані документи не прийматимуться", зазначили в повідомленні.

Якщо у свідоцтві про реєстрацію є відмітка класу екологічності, у такому разі сертифікат надавати не потрібно.

Також роз'яснюють, що з 1 вересня до заяви на отримання ліцензії, крім документів, передбачених ст. 11 закона "Про ліцензування видів господарської діяльності", слід також додавати такі підтвердні документи:

  • відомості про власні, орендовані, надані ліцензіату в кредит або лізинг транспортні засоби,
    завірені заявником копії свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу та тимчасових реєстраційних талонів, якщо передбачено їх оформлення.
Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

2 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Чудово!!! Одне маленьке питання - а транспорт в самій Європі відповідає цим вимогам?

2

Наприклад, у Франції по дорогах можна їздити на будь-якій машині. Забороняється тільки в п'яти великих містах з критерієм 4.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: