fbpx
Сьогодні
PR 10:42 25 Сер 2023

Криптовалюта та зовнішній світ: країни з дозволом та забороною цифрових грошей

Мало хто міг уявити близько 15 років тому, коли криптовалюта робила свої перші кроки, що незабаром вона матиме таку величезну популярність у всьому світі. Тоді цифрові гроші вважалися цікавим експериментом, не більше. Сьогодні ж мільйони людей у різних куточках земної кулі дізнаються про курс ефіру, біткоїну та інших токенів. 

Про причини високого попиту на криптовалюту можна говорити годинами. Це і децентралізація технології блокчейн, на основі якої розробляється крипта, і висока швидкість транзакцій, і надійність у порівнянні з банківською системою. Хай там як, цифрові гроші все більше входять у наше життя.

Варто зазначити, що деякі держави одразу зрозуміли перспективи криптовалюти та всіляко сприяли її розвитку в межах своєї території. Інші ж сьогодні забороняють її використання. Про різне ставлення до ефіру, біткоїнів та інших токенів ми й поговоримо.

Де дозволено криптовалюту?

На сьогодні переважна більшість країн дозволила використання криптовалюти. Також багато держав не забороняли цифрові гроші, що прирівнюється інвесторами та трейдерами до неофіційного дозволу. При цьому варто виділити держави, які всіляко сприяють розвитку крипт у межах кордонів:

  • Мексика;
  • Канада;
  • Україна;
  • Великобританія;
  • Грузія;
  • Люксембург:
  • США;
  • Аргентина.

Офіційний дозвіл дає чималі можливості для розвитку крипти і послуг, що пов'язані з нею. Це стосується розробки додатків, криптовалютних бірж та багато іншого. У цих країнах власники ефіру, біткоїну та інших монет можуть оплачувати товари та послуги криптовалютою, що також сприяє розвитку бізнесу та поповненню державної скарбниці. Також багато офлайн-магазинів інтегрують свій бізнес у криптовалютні платіжні системи та встановлюють термінали для розрахунків криптою.

У тій же Грузії та Аргентині уряд рекомендує населенню вкладати кошти в криптовалюту, а уряд України використовує технологію блокчейн для боротьби з корупцією (ProZorro) та розробки корисного софту. 

Варто відзначити і такі країни, як Болгарія, яка, хоч і не забороняє криптовалюту, але вказує на її ненадійність і не рекомендує вкладатися в цифрові активи.

Де криптовалюту заборонено?

Існує кілька держав, які все ще чинять опір прогресу та забороняють цифрові гроші. Серед них можна відзначити Алжир, уряд якого вважає, що крипта бере участь у купівлі зброї та наркотиків. Можна подумати, що за фіатні гроші їх не купують.

У В'єтнамі кримінально караємо не лише майнінг ефіру та інших токенів, а й використання криптовалюти. У кращому разі інвестор відбудеться штрафом, у гіршому – може потрапити за ґрати. Цікаво, що Індонезія пройшла шлях від заперечення до прийняття. Якщо спочатку крипта була під забороною, то сьогодні BTC розглядається, як біржовий товар. Його можна купувати та продавати, а також виводити у фіатні гроші.

Попри існуючі заборони, спостерігається тенденція до визнання цифрових грошей у багатьох країнах, які забороняли її використання. Це дозволяє зробити прогноз, що за кілька років криптовалюту можна буде назвати єдиним справді міжнародним платіжним засобом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: