Про це розповів речник Держприкордонслужби полковник Андрій Демченко в коментарі УП.
Як повідомив офіцер, останнім часом спостерігався певний відтік "вагнерівців" з республіки білорусь. Прикордонники прогнозують, що після новин з рф про загибель ватажка ПВК євгенія пригожина, він може посилитися.
"Ми фіксуємо, що кількість представників "ПВК Вагнер" в Республіці Білорусь за останній час зменшилася. І така ситуація була ще до вчорашнього дня. Тому, як і раніше, вони не становлять значної загрози нашій країні.
А зважаючи на вчорашню подію в Росії, то подальше перебування "вагнерівців" у Білорусі взагалі може бути під великим питанням.
Зараз ми теж продовжуємо відмічати, що з РБ продовжується відтік російських найманців", зазначив Демченко.
Нагадаємо, що у білоруському селі Цель під Осиповичами активно демонтують табір приватної військової компанії "Вагнер", про що свідчить супутниковий знімок сервісу Planet Labs.
Повідомляють, що демонтаж перших наметів розпочався приблизно 1 серпня. За підрахунками видання, уже прибрали третину наметів.
Що відомо про пвк "вагнер" насьогодні
Тоді вже стверджували, що у літаку міг перебувати і сам пригожин, бо він значився у списку пасажирів.
Пізніше Росавіація опублікувала імена всіх пасажирів – там значився пригожин, командир ПВК "Вагнера" та дмитро уткін, заступник пригожина Валерій Чекалов та ще кілька найманців.
Наближений до ПВК "Вагнера" Telegram-канал Grey Zone стверджує, що літак євгенія пригожина збили вогнем із ППО. Також пишуть, що як версію катастрофи літака пригожина розглядають теракт на борту.
Своєю чергою, аналітики Інституту вивчення війни (ISW) схиляються до думки, що російський диктатор володимир путін помстився за приниження заколотом та віддав наказ знищити керівництво пвк "вагнера".
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не має жодного стосунку до загибелі в росії ватажка найманців пвк "вагнер" євгенія пригожина.
"Ми не маємо до цього стосунку. Усі розуміють, хто стосунок має", – сказав він у четвер журналістам у Києві.
"Ви знаєте, коли Україна говорила і зверталася до країн світу щодо літаків, ми не це мали на увазі. Ми мали на увазі зовсім інше і ми хотіли підтримку, хоча, напевно, це також у якомусь сенсі слова допоможе", – додав президент.
"Рубрика" пропонує короткий дайджест ТОП-5 рішень тижня, які наближають перемогу України: 🤝Генасамблея ООН в оновленій… Читати більше
За рік існування Талліннського механізму країни-учасниці зібрали понад 200 мільйонів євро, спрямованих на посилення кіберзахисту… Читати більше
Большая часть спортивных добавок так или иначе крутится вокруг белка в том или ином виде.… Читати більше
Пережите насильство, зокрема сексуальне, може впливати на нас по-різному, але один із найболючіших його наслідків… Читати більше
Одеський регіон дедалі частіше демонструє інноваційний підхід до сільського господарства. Одним із нових напрямків стало… Читати більше
З початку повномасштабного російського вторгнення Литва надала потужну підтримку Україні, передавши 170 вантажів з енергетичним… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.