fbpx
Сьогодні
18:30 24 Сер 2023

У Норвегії запустили найбільшу у світі плавучу вітрову електростанцію

Фото: OLE BERG-RUSTEN/NTB/AFP via Getty Images

Розпочала роботу найбільша у світі плавуча морська вітрова електростанція Hywind Tampen, яку побудувала Норвезька енергетична компанія Equinor спільно з партнерами.

Про це пише Reuters.

Як зазначають у виданні, що вітрова електростанція має постачати електроенергію до навколишніх нафтогазових платформ.

Норвегія, нафтогазова платформа

Фото: Reuters

"Hywind Tampen складається з 11 вітряних турбін, закріплених на плавучій основі, яка прикріплена до морського дна, а не до океанського.

Експерти галузі вважають, що нова технологія може використовуватися і на більших глибинах, які Equinor сподівається розробити", пояснили в повідомленні.

У Reuters наголошують, що потужність електростанції становить 88 МВт, які мають покрити приблизно 35% річної потреби в електроенергії для п'яти платформ на нафтогазових родовищах Снорре та Гуллфакс у Північному морі, приблизно за 140 км від західного узбережжя Норвегії.

Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере заявив, що ця ініціатива допоможе країні скоротити викиди CO2 і що раптове припинення видобутку нафти і газу не є рішенням енергетичного переходу.

Як писала Рубрика, створити дружню до довкілля та комфортну для людей інфраструктуру можна, впровадивши найкращі технології з енергоефективності та відновлюваної енергетики (ВДЕ), щоб зменшувати споживання енергії та суми у платіжках, а також бути більш стабільними під час відключень. 

Фотокореспондент "Рубрики" з'їздив разом з командою Екодії у три будівлі на Київщині, які вже активно запроваджують сталу енергетику на практиці. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Як зелена енергетика допомагає у відбудові України: три рішення".

Також "Рубрика" дізнавалася про те, як у громаді на Чернігівщині вже готуються до зими. Тут вирішили, що головне зараз — зробити громаду більш енергонезалежною. Розповідаємо, яке знайшли рішення та як його втілюють. Читайте більше у нашій статті: "Готуй сани влітку: як у Ніжині облаштовують сонячні електростанції на об'єктах критичної інфраструктури".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: