fbpx
Сьогодні
18:30 24 Сер 2023

У Норвегії запустили найбільшу у світі плавучу вітрову електростанцію

Фото: OLE BERG-RUSTEN/NTB/AFP via Getty Images

Розпочала роботу найбільша у світі плавуча морська вітрова електростанція Hywind Tampen, яку побудувала Норвезька енергетична компанія Equinor спільно з партнерами.

Про це пише Reuters.

Як зазначають у виданні, що вітрова електростанція має постачати електроенергію до навколишніх нафтогазових платформ.

Норвегія, нафтогазова платформа

Фото: Reuters

"Hywind Tampen складається з 11 вітряних турбін, закріплених на плавучій основі, яка прикріплена до морського дна, а не до океанського.

Експерти галузі вважають, що нова технологія може використовуватися і на більших глибинах, які Equinor сподівається розробити", пояснили в повідомленні.

У Reuters наголошують, що потужність електростанції становить 88 МВт, які мають покрити приблизно 35% річної потреби в електроенергії для п'яти платформ на нафтогазових родовищах Снорре та Гуллфакс у Північному морі, приблизно за 140 км від західного узбережжя Норвегії.

Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере заявив, що ця ініціатива допоможе країні скоротити викиди CO2 і що раптове припинення видобутку нафти і газу не є рішенням енергетичного переходу.

Як писала Рубрика, створити дружню до довкілля та комфортну для людей інфраструктуру можна, впровадивши найкращі технології з енергоефективності та відновлюваної енергетики (ВДЕ), щоб зменшувати споживання енергії та суми у платіжках, а також бути більш стабільними під час відключень. 

Фотокореспондент "Рубрики" з'їздив разом з командою Екодії у три будівлі на Київщині, які вже активно запроваджують сталу енергетику на практиці. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Як зелена енергетика допомагає у відбудові України: три рішення".

Також "Рубрика" дізнавалася про те, як у громаді на Чернігівщині вже готуються до зими. Тут вирішили, що головне зараз — зробити громаду більш енергонезалежною. Розповідаємо, яке знайшли рішення та як його втілюють. Читайте більше у нашій статті: "Готуй сани влітку: як у Ніжині облаштовують сонячні електростанції на об'єктах критичної інфраструктури".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: