Про це пише The New York Times, посилаючись на слова одного з американських чиновників.
Зазначається, що спочатку українські пілоти, обрані для навчань на винищувачах, пройдуть курс англійської мови в Техасі, а потім почнуть багатомісячну льотну підготовку в Арізоні.
Раніше представники Пентагону заявляли, що США візьмуть участь у навчаннях українських пілотів лише за умови досягнення максимального потенціалу країнами Європи у цьому питанні. Наразі ж, США, ймовірно, долучаться до навчань, коли Україна оголосить список військових, які братимуть участь у навчанні.
Видання вказує, що наразі немає інформації про те, чи для навчань у США створять додаткову групу військових чи на навчання поїде група, яка мала проходити підготовку у країнах Європи.
21 травня президент США Джо Байден схвалив навчання українців на F-16. Володимир Зеленський запевнив, що Україна не використовуватиме ці літаки, аби бити по території РФ. Також радник Міноборони Юрій Сак заявив, що Україна сподівається отримати перші сучасні американські винищувачі F-16 восени 2023 року.
Голова МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що перші винищувачі F-16, ймовірно, будуть літати в небі України до кінця березня 2024 року.
16 липня радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Штати не відкладатимуть навчання українських пілотів на винищувачах F-16, Байден дозволив європейським країнам розпочати тренування. 22 липня Салліван також сказав, що українські пілоти розпочнуть навчання на винищувачах F-16 у найближчі кілька тижнів.
11 серпня повідомлялося, що перша група українських пілотів завершить навчання на винищувачах F-16 не раніше наступного літа. Початку бойової підготовки передуватимуть 4-місячні мовні курси.
12 серпня у Білому домі заявили, що Сполучені Штати Америки можуть долучитися до тренувань українських пілотів на винищувачах F-16 на своїй території, якщо "буде досягнуто потенціалу для навчання в Європі".
Згодом речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі Еспресо розповів, що робота щодо передачі F-16 Україні ведеться щодня: процес перемовин складний – всі країни, які входять до складу авіакоалції ухвалюють колегіальне рішення.
Пізніше президент Румунії Клаус Йоганніс підтвердив, що країна навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16: там відкриють регіональний навчальний центр.
18 серпня стало відомо, що віцепрем'єр Нідерландів Вопке Хукстра підтвердив, що Сполучені Штати Америки схвалили відправку в Україну багатоцільових винищувачів F-16. Того ж дня радник з питань національної безпеки президента США Джейк Салліван під час пресконференції підтвердив інформацію про схвалення передачі Данією та Нідерландами F-16 Києву.
20 серпня Володимир Зеленський повідомив, що Нідерланди нададуть Україні 42 винищувачі F-16, а Данія, своєю чергою, ще 19 літаків. До так званої авіаційної коаліції також приєдналася Греція. Країна тренуватиме українських пілотів.
Також стало відомо, що Сполучені Штати готові вчити українських пілотів польотам на F-16, якщо європейські країни не встигатимуть із процесом навчання.
24 серпня прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре під час перебування в Києві підтвердив плани країни передати певну кількість винищувачів F-16 та долучитись до тренування пілотів. Також уряд Норвегії повідомив, що країна передасть Україні ракети IRIS-T.
З початку повномасштабного вторгнення в Україні було пошкоджено, знищено або втрачено майже 10 тис. км… Читати більше
Чинна адміністрація США планує впродовж перехідного періоду надіслати до Конгресу запит із новою допомогою для… Читати більше
Україна може розробити ядерну бомбу протягом декількох місяців. Це може статись, якщо новообраний президент США… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь головкома Олександра Сирського про ситуацію на фронті. Про це… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров сказав, що мобілізація у 2025 році триватиме, щоб тримати оборону і виконувати… Читати більше
На кінофестивалі у Таллінні таки покажуть фільм «Глухі коханці», який розповідає про стосунки між росіянином… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.