fbpx
Сьогодні
19:25 24 Сер 2023

НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни також виробників сигарет "Мальборо", "Вінстон" та "хітсів"

Фото: З відкритих джерел

Дві провідні тютюнові компанії світу – Philip Morris International та Japan Tobacco International – були внесені Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) до переліку міжнародних спонсорів війни. Відомо, що вони продовжують вести бізнес у росії та платити там податки.

Про це пише Рубрика, посилаючись на НАЗК.

Як повідомили в відомстві, "Філіп Морріс" продає продукцію під такими марками:

  • Marlboro,
  • Parliament,
  • Bond,
  • Chesterfield,
  • L&M,
  • Next,
  • HEETS (тютюнові стіки для електронної системи нагрівання тютюну IQOS).

У росії виробник представлений двома афілійованими компаніями в Ленінградській області та Краснодарі. А також організацією "Филип Моррис Сэйлз энд Маркетинг" з філіями приблизно в 100 містах країни.

У 2019 році частка ринку торгових марок "Філіп Морріс Інтернешнл" в росії становила 30,1%. Так, компанія є одним з найбільших платників податків до російського бюджету. А з нього, як відомо, утримується російська армія, кажуть у НАЗК.

Згідно з даними фінансової звітності російського підрозділу Philip Morris, виторг компанії у 2022 році зріс на 8%, тобто до 140,3 млрд рублів. А чистий прибуток — до 48,2 млрд рублів, що на 45% більше, ніж у 2021 році.

"Відповідно, податку на прибуток до бюджету агресора було сплачено на суму понад 136 млн доларів США", підкреслили в НАЗК.

Ще на початку повномасштабної війни Philip Morris заявила про намір продати свій російський бізнес, щоби зберегти свою репутацію. Проте, цього поки не сталося. Відповідно, корпорація досі лишається одним з найбільших платників податків до бюджету росії.

Друга компанія, Japan Tobacco International (JTI), є безсумнівним лідером тютюнового ринку в росії. Її частка на ринку — близько 34,9%. Корпорації належать бренди:

  • Winston,
  • LD,
  • Mevius,
  • Camel,
  • Sobranie тощо.

"Податкові платежі компанії 2020 року забезпечили 1,4% доходу федерального бюджету рф. Сама компанія ж відкрито заявляла про те, що російський ринок генерував близько 2 млрд доларів США у 2022 році для JT групи, або приблизно 11% її консолідованого доходу за рік", — наголосили у НАЗК.

Хоч представники JTI заявляли, що корпорація призупинила нові інвестиції та маркетингову діяльність у росії, вона все ж продовжує виробляти та поширювати продукцію в рф.

Що відомо про спонсорів війни

Список "Міжнародних спонсорів війни" на порталі "Війна і санкції" є потужним репутаційним інструментом для досягнення доброчесності ланцюжків постачання у міжнародному вимірі, виходу міжнародного бізнесу з росії. А значить зменшення фінансової й технологічної спроможності країни-терориста вбивати українців.

Одним з "важелів тиску" платформи є співпраця з базою даних World-Check, що використовується банками й страховими компаніями для оцінки ризиків.

Нагадаємо, що у переліку вже є Bacardi, "Райффайзен Банк", Xiaomi, Milka, Unilever, а також мережі роздрібної торгівлі "Ашан", Leroy Merlin та Metro.

Додамо, що нещодавно китайська група компаній Alibaba Group Holding Limited також була внесена Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) до переліку міжнародних спонсорів війни.

Проте, якщо від початку повномасштабного вторгнення відсоток компаній, які згортають операції в росії, активно зростав до весни 2022 року, то протягом останніх 11 місяців співвідношення тих, хто йде чи залишається, практично не змінюється.

Як писала Рубрика, команда Київської школи економіки (KSE) у межах проєкту "Самосанкції / Leave Russia" розробила сканер штрихкодів, який дозволяє визначити товари компаній споживчого сектору, що не вийшли з ринку російської федерації.

Для того, щоб перевірити виробника товару, потрібно за допомогою смартфону відкрити сканер на сайті проєкту або зайти в Telegram-бот, після чого навести камеру на штрихкод. Сканер доступний українською та англійською мовами.

Напередодні НАЗК надіслало листи до компаній, які були внесені до переліку міжнародних спонсорів війни. Агентство пропонує керівникам цих підприємств відвідати Україну, щоб побачити наслідки російської агресії та обговорити вихід бізнесу з росії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: