Для врегулювання війни першочерговим є припинення вогню та початок переговорів, – лідер КНР

Глава Китаю Сі Цзіньпін заявив, що для врегулювання російсько-української війни першочерговими завданнями є припинення вогню та початок переговорів.

Про це він сказав у своїй промові на 15-му саміті країн БРІКС– Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки, що триває в південноафриканському Йоганнесбурзі, інформує Рубрика.

Торкаючись питань безпекового співробітництва Сі зауважив, що у світі "все ще витає тінь стереотипів холодної війни", а геополітичний розклад на міжнародній арені "не викликає оптимізму".

Проте, за його словами, міжнародна безпека неподільна і спроби домагатися власної абсолютної безпеки на шкоду безпеці інших, зрештою, шкодить і самому собі.

Назвавши розв'язану "росією загарбницьку війну "кризовою ситуацією навколо України, що складається нині", китайський лідер зазначив, що вона виникла в результаті дії багатьох складних факторів.

"В сьогоднішніх умовах першочерговим завданням врегулювання (війни в Україні – ред.) є зняття напруженості, припинення вогню, початок переговорів та примирення", – заявив Сі, не згадавши про необхідність виведення окупаційних російських військ та відновлення суверенітету України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Він закликав країни БРІКС слідувати курсу на мирний розвиток, зміцнювати стратегічне партнерство в рамках блоку та взаємно підтримувати в питаннях, що стосуються корінних інтересів один одного.

"Важливо докладати активних зусиль до врегулювання «гарячих точок» та пом'якшення напруженості політичними засобами", – сказав лідер Китаю.

Довідка

У Південній Африці в місті Йоганнесбург у вівторок розпочався 15-й саміт лідерів країн БРІКС – Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки.

У цьогорічному саміті, що проходитиме 22-24 серпня й буде насичений багатьма дипломатичними заходами, беруть участь президенти ПАР Сиріл Рамафоса, Китаю – Сі Цзіньпін, Бразилії – Лула да Сілва та прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді. росію представляє міністр закордонних справ Сергій Лавров

На полях саміту Китай і Південна Африка зробили заяву, що розв'язати "конфлікт" в Україні можливо лише шляхом діалогу та переговорів, і продовжуватимуть сприяти його політичному врегулюванню.

Про це йде у спільній заяві лідерів двох держав Сі Цзіньпіна і Сиріла Рамафоси

В документі, серед іншого, йдеться, що Китай і Південна Африка підтримують глобальну систему, в якій центральне місце відводиться Організації Об'єднаних Націй, справедливий міжнародний порядок на основі міжнародного права та основні норми, що регулюють відносини між державами, засновані на цілях і принципах Статут ООН, у тому числі принципах поваги до національного суверенітету та територіальної цілісності.

"Обидві сторони погодилися, що діалог та переговори є єдиним життєздатним варіантом вирішення конфлікту в Україні, і вони продовжуватимуть сприяти мирним переговорам та відіграватимуть конструктивну роль у політичному врегулюванні конфлікту", – зазначається в заяві.

Китай також привітав нещодавню миротворчу українсько-російську місію лідерів африканських держав.

Зазначимо, що перед початком саміту Сі Цзіньпін та Сиріл Рамафоса провели в Преторії двосторонні переговори, за підсумками яких підписали спільну заяву Китайської Народної Республіки та Південно-Африканської Республіки про підходи й бачення подальшого розвитку відносин між двома державами.

Нагадаємо, що Китай допомагає росії з озброєнням. До російської федерації Китай постачає гелікоптери, безпілотники, оптичні приціли й метали, які використовуються в оборонній промисловості.

Також повідомлялось, що Китай як постійний член Ради Безпеки ООН досі не взяв на себе повною мірою свою відповідальність за Статутом ООН щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України.

Свіжі дописи

  • Новини

У Збройних Силах створили підрозділ, який захищатиме культурну спадщину України під час війни

Україна ще раз підтверджує свою відданість дотриманню норм міжнародного гуманітарного права, зокрема положень Гаазької конвенції… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

5 головних рішень тижня – посилення української ППО та допомога Британії у відновленні енергосистеми

 "Рубрика" пропонує короткий дайджест ТОП-5 рішень тижня, які наближають перемогу України: 🤝Генасамблея ООН в оновленій… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

Країни-учасниці Талліннського механізму акумулювали 200 млн євро для забезпечення стійкості України в кіберпросторі

За рік існування Талліннського механізму країни-учасниці зібрали понад 200 мільйонів євро, спрямованих на посилення кіберзахисту… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

Что нужно знать о спортивных добавках

Большая часть спортивных добавок так или иначе крутится вокруг белка в том или ином виде.… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

Як повернути віру в себе після пережитого насильства: 5 дієвих порад від психолога

Пережите насильство, зокрема сексуальне, може впливати на нас по-різному, але один із найболючіших його наслідків… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

Українські фермери зібрали перший масштабний врожай солодкої картоплі

Одеський регіон дедалі частіше демонструє інноваційний підхід до сільського господарства. Одним із нових напрямків стало… Читати більше

Saturday December 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.