Про це повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов.
Він зазначив, що це третій випадок у світовій історії, коли буде впроваджуватися така ініціатива. В Україні сподіваються, що змішані медкомісії допоможуть звільняти українських полонених, а росії — повертати своїх.
Згідно з Женевською конвенцією, змішані медичні комісії повинні складатися з трьох членів. З них двоє — громадяни нейтральної країни, а третій призначається державою, яка утримує полоненого.
Кандидатури нейтральних членів комісії повинні бути схвалені сторонами конфлікту, які повідомляють про свою згоду Міжнародному комітетові Червоного Хреста й державі-покровительці. Бажано, щоб один з нейтральних членів був хірургом, а інший — терапевтом.
Така змішана комісія має оглядати військовополонених та висувати пропозиції щодо їх репатріації. Держава, яка утримує полоненого, зобов'язана виконати рішення змішаних медичних комісій протягом трьох місяців після повідомлення.
У Координаційному штабі наголосили, що Україна до цього швидко повертала важкопоранених росіян.
Загалом у результаті перемовин вже вдалося повернути майже 2600 військових та цивільних з російського полону. Але надалі повернення поранених має відбуватися не на умовах перемовин обмінів, а за допомогою змішаних медичних комісій, зазначив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк.
Зараз з української сторони відбувається укомплектування комісій. Таранюк зазначив, що це перший досвід для України і було багато юридичних питань, які потрібно було розв'язати.
"Як я зрозумів, буде створено 2 комісії для огляду росіян, загальною кількістю шість людей. Комісія буде визначати стан і діагноз полоненого, також може рекомендувати репатріювати полоненого або відправити на лікування до нейтральної країни, якщо рф буде згодна. Також репатріація можлива тільки згоди полоненого", — цитує його «Суспільне».
Обмін полоненими з Росією
Нагадаємо, Україна та Росія з початку повномасштабної війни регулярно проводять обмін військовополоненими.
Так, у квітні керівник ГУР Кирило Буданов зазначав, що сторони обговорюють можливість обміну полоненими "всіх на всіх".
А за словами представника ГУР Андрія Юсова країна проводить роботу щодо організації нових обмінів військовополоненими з країною-агресоркою.
"Станом на зараз уже відбулось 48 обмінів, 2598 полонених захисників і захисниць, а також цивільних повернуто з російського полону. Робота над наступними триває. Ми чекаємо, що найближчим часом будуть добрі новини для родин наших захисників", – сказав він.
До того ж, Юсов повідомив, що серед російських військовополонених є люди, які захотіли перейти на бік України.
При цьому він не вказав кількість цих полонених, але зазначив, що серед них є представники як молодшого, так і старшого офіцерського складу.
Останній такий обмін відбувався 7 серпня. У ході нього додому повернулися 22 воїни, з них два офіцери, військовослужбовці рядового та сержантського складу.
Відповідно до даних Єдиного реєстру нині відомо про приблизно 24 тисячі зниклих безвісти українців.
Президент Володимир Зеленський під час спільного з першою леді Оленою Зеленською інтерв’ю "Єдиним новинам" говорив… Читати більше
Майже на три місяці вдалося скоротити терміни підготовки українських пілотів на винищувачах F-16, що, своєю… Читати більше
2 грудня було представлено результати поїздки до Дамаска Президенту України. Цей візит дав конкретні домовленості,… Читати більше
Реформа медико-соціальної експертизи передбачає впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи. В її основі лежить діяльність експертних… Читати більше
Волонтери проєкту “Горюшко” ідентифікували понад 90 тисяч ліквідованих російських військових під час повномасштабного вторгнення в… Читати більше
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його уряд розгляне можливі заходи у відповідь на рішення… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.