Потрібні для власної оборони: прем'єр Швеції про передачу Україні літаків Gripen
У понеділок, 21 серпня, прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що Швеції потрібні літаки Gripen для власної оборони, оскільки розгляд заявки країни на вступ до НАТО ще не завершений.
Про це повідомляє The Guardian, пише Рубрика.
"Ми нічого не виключаємо у майбутньому. Ми зробимо все можливе, щоб підтримати їх (Україну – ред.) також авіацією. Але наразі нових зобов'язань щодо надання Україні шведських літаків немає", — сказав він телеканалу TV4.
Зазначається, що під час візиту до Швеції Президент Володимир Зеленський попросив Крістерссона передати Україні шведські винищувачі Gripen.
Швеція схвалила навчання українських пілотів на винищувачах JAS 39 Gripen, але не взяла на себе жодних зобов'язань щодо їх передачі.
Візит Зеленського до Північної Європи
Нагадаємо, на вихідних Володимир Зеленський відвідав країни Північної Європи.
Як повідомлялося, у суботу, 19 серпня, Президент України Володимир Зеленський разом з першою леді України перебував у Швеції з робочим візитом.
Під час візиту президент провів низку зустрічей, зокрема з прем'єр-міністром, парламентарями. У палаці Стенхаммар, що в лені Седерманланд на південному сході Швеції, президента Володимира Зеленського та першу леді Олену Зеленську прийняли королівське подружжя Швеції – король Карл Густав XVI і королева Сільвія у палаці Стенхаммар.
У ході візиту до Швеції 19 серпня було досягнуто домовленостей щодо озброєнь, зокрема щодо виробництва техніки в Україні, а також про початок тестування пілотами ЗСУ винищувачів Gripen.
У неділю, 20 серпня, глава держави Володимир Зеленський прибув з візитом до Нідерландів, де було порушено питання поставок винищувачів F-16 Україні.
Після візиту в Нідерланди Володимир Зеленський прибув в Данію.
У Нідерландах та Данії було досягнуто домовленості про передачу Україні літаків F-16 після навчання українських пілотів та після виконання умов для такої передачі.
Зокрема, Україна отримає від Нідерландів 42 американських винищувачів F-16, а від Данії – 19 літаків. Навчання українських пілотів розпочнеться якомога скоріше.