Про це повідомив архітектор-дизайнер Максим Гордійчук, пише Рубрика.
У чому проблема?
"Вразила кількість відвідувачів з інших областей. Це були молоді люди, які з ентузіазмом розпитували та цікавилися долею садиби, поки велися монтажні роботи. Вони були приємно здивовані можливістю побачити 3D-реконструкцію та із захватом скористалися цією можливістю", — повідомив Максим Гордійчук.
За його словами, історію та культуру неможливо зробити популярними, якщо вони під шаром пилу в архівах.
"Неможливо донести історію і культуру до широких мас, якщо обмежуватися лише публікаціями монографій для вузьких кіл", — зауважив архітектор-дизайнер.
Яке рішення?
Як це працює?
У розміщеному у дописі відео Максим Гордійчук розповів про переваги 3D-реконструкції.
"Ви можете побачити контури будівель, які не пережили людської недалекоглядності, але пережили революцію і дві війни. Як стало відомо, фактично будівля була зруйнована місцевими мешканцями, які розібрали її на будівельний матеріал. Вишуканість маєтку можна оцінити за QR-кодом. 3D-реконструкція міститься на платформі "Sketchfab". Згодом туди додадуться архівні матеріали: проявлені матеріали з Державного архіву, родини Терещенків та більш якісні фотографії фасадів по факту та під час будівництва. Таким чином, 3D-реконструкція — це як ефективний засіб, який забезпечує публічність, доступність інформації. Її можна використовувати також як більш ефективний інструмент комунікації з молоддю та з освітньою метою", — повідомив Максим Гордійчук.
Довідка
Палац Терещенків у Денишах – палац родини Терещенків, побудований у 1910-1913 роках у селі Дениші, Житомирської області. Проєкт розробляв архітектор Павло Голандський.
Будівля була симетричною, двоповерховою, побудованою в стилі італійського ренесансу, налічувала 40 кімнат та триповерхові башти. Уздовж стін палацу були зроблено вікна овальної та прямокутної форми.
Палац прикрашений фронтоном, ліпниною з рослинних орнаментів і античними колонами, барельєфами з немовлятами-музикантами.
Після завершення будівництва палац Терещенків використовувався як заміський будинок.
Палац був розграбований після Жовтневого перевороту і поступово знищений, а його цегла використовувалась на будівництві сільських будинків.
На стінах частково збереглися елементи ліпнини у вигляді квіткових гірлянд на другому поверсі парадного входу, а в центрі над вікном — стилізована голова хижої тварини. Також збереглися руїни допоміжних споруд, зокрема, льодовні і фонтану. Збереглися також окремі архітектурні елементи палацу: ніші для статуй, пілястри, портики.
Нагадаємо, що Міжнародна контент-платформа Depositphotos презентує проєкт "Відродження", покликаний зібрати кошти на відновлення зруйнованих загарбниками культурних пам'яток в Україні.
Також повідомлялось, що у Вінниці для муніципального туристичного хабу, який має стати найбільшим в Україні, відреставрували історичну будівлю за фотографіями 40-х років ХХ ст.
У межах угоди про сторічне партнерство між країнами британський уряд оголосив про новий пакет підтримки… Читати більше
У Курській області російської федерації українські десантники разом з іншими підрозділами Сил оборони взяли в… Читати більше
У Сполучених Штатах Америки всі 67 загиблих внаслідок авіакатастрофи літака American Airlines та військового гелікоптера… Читати більше
Українська компанія Frontline анонсувала масштабування виробництва роботизованої турелі для гранатомета Mk 19 "Буря". Це дозволить… Читати більше
Адміністрація Дональда Трампа оголосила про адміністративні відпустки для працівників Агентства США з міжнародного розвитку у… Читати більше
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією оперативно викрили та затримали агентурну групу рф, яка… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.