fbpx
Сьогодні
Фото 10:18 19 Сер 2023

У Житомирі відкрили Центр ветеранського розвитку – п’ятий у державі

English version here

Фото: Міністерство у справах ветеранів

У Держуніверситеті «Житомирська політехніка» за сприяння Мінветеранів відкрито Центр ветеранського розвитку.  

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на  Міністерство у справах ветеранів.

Центр став п'ятим у державі, розташований у новому корпусі університету, що має ультрасучасний дизайн, обладнаний необхідною офісною технікою та меблями, де скрізь враховано вимоги інклюзивного доступу.

У Житомирі відкрили Центр ветеранського розвитку

Фото: Міністерство у справах ветеранів

«Ми створюємо нову професію в Україні – помічник ветерана. Для того, щоб не було того хаосу, який ми спостерігали у 2014-15 роках, і демобілізовані ветерани стикалися з тими бюрократичними проблемами, перепонами, з якими їм довелося мати справу в той час. Це дасть змогу військовим та ветеранам спростити свою перекваліфікацію, здобуття вищої освіти і дасть їм поштовх до кращої конкурентності на ринку праці після повернення до цивільного життя. Такі Центри також стануть хабами для обговорення і зустрічей ветеранів та військових, планування спільних бізнес-моделей чи громадської активності. А здобуття фахової освіти та гідно оплачувана праця дасть змогу їм забезпечувати родину», – наголосив перший заступник Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

У Житомирі відкрили Центр ветеранського розвитку

Фото: Міністерство у справах ветеранів

Житомир став новим місцем прикладання сил пілотного проєкту Мінветеранів тому, що політехнічний університет виявив відповідну ініціативу, й по-друге, в цьому місті після Перемоги сформується значний ветеранський корпус.

«Якраз спроможності, які наразі нарощує «Житомирська політехніка», ті професії та навчальні спеціальності, які вони можуть надавати, є для ветеранів дуже потрібними, аби Захисники і Захисниці після повернення з війська могли здобуті на службі навички застосувати в мирному житті. Така колаборація військового досвіду з цивільним сформує потужний кейс розвитку для них у контексті подальшого працевлаштування та активності вже на економічному фронті відбудови держави», – пояснив передумови залучення університету до проєкту Мінветеранів Олександр Порхун.

Університет облаштував Центр власним коштом та завдяки своїм ресурсним можливостям. Зокрема, обладнання для інклюзії закуплене у межах міжнародних проєктів і грантів. Також тут від 2016 року провели професійне навчання понад 700 учасників бойових дій і продовжують розвивати нові напрямки.

У Житомирі відкрили Центр ветеранського розвитку

Фото: Міністерство у справах ветеранів

Також у планах – навчання ветеранів іноземних мов, що відкриє перед ними значні спроможності в самореалізації та розвитку. Водночас, триває розробка проєкту «Освіта упродовж життя», що стосується робітничих професій. Зокрема, всіх видів зварювання, управління великими машинами й механізмами, робототехніки, водопостачання та водовідведення. Ці напрямки будуть доступними і ветеранам. Вони тут зможуть модифікувати досвід, здобутий на війні чи військовій службі. Як от, оператори безпілотників перекваліфікуються на фахівців з безпілотного нагляду за енергомережами чи використання БПЛА в агроіндустрії. У навчальному закладі є потужна технічна база, аби якнайкраще забезпечити таку трансформацію.

Варто згадати, що наразі з числа педколективу та студентів цього вишу вже мобілізовано до війська та сил оборони понад 700 осіб.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: