У МВС заявили, що Каховську ГЕС не можна відновити, а головною загрозою є ситуація навколо ЗАЕС

Каховська ГЕС більше не підлягає відновленню, оскільки підірвавши греблю, російські окупанти зруйнували 11 прольотів верхньої частини греблі із 28-ми.

Про це пише Рубрика, посилаючись на міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка під час зустрічі з представниками іноземних дипломатичних установ щодо побудови системи реалізації Формули миру.

Як ми повідомляли, на Херсонщині через руйнування Каховської дамби були затоплені нафтопереробні заводи, автозаправні станції, теплоелектростанції та різноманітні склади – сукупно 32 об'єкти.

За попередньою інформацією, у воду витекло близько 150 тонн моторного мастила у перші дні катастрофи.

До зони надзвичайної ситуації також потрапили 180 населених пунктів. Щонайменше 34 особи загинули, ще 28 – отримали поранення.

Насьогодні, безвісти зниклими вважаються 39 осіб (на контрольованій урядом території – ред.), підбив підсумки Клименко.

З підтоплених районів вивезли майже 4 тисяч людей та сотні домашніх тварин. Під час рятувальної операції та евакуації окупанти неодноразово відкривали вогонь по людях, нагадують в МВС.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що найголовніша загроза для України та світу тепер існує довкола ЗАЕС.

Клименко подякував країнам-партнерам за допомогу на загальну суму 136 млн грн. Передане обладнання допомогло в ліквідації наслідків російського теракту.

Своєю чергою, Кабінет Міністрів затвердив постанову про експериментальний проєкт з початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвали росіяни.

Нагадаємо, що журналісти Рубрики розбиралися чи можливо пристосуватись до нових реалій без Каховської ГЕС.

Тоді, велика вода після Каховської катастрофи зійшла, проте із наслідками Україна буде розбиратися ще довгі роки. Окрім того, що тисячі тонн сільськогосподарської продукції півдня України було знищено через підтоплення, багато територій залишились без зрошення.

Це неабияк вплине на фермерів правобережжя Херсонщини, які лише в цьому році робили перші спроби оговтатись після окупації, а разом із ними — фермерів Миколаївщини, Дніпропетровщини та Запоріжжя.

Рубрика зібрала аргументи за і проти відновлення зруйнованого росіянами водосховища. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Чи потрібно відновлювати Каховське водосховище: зважуємо за та проти".

Раніше, керівник Офісу президента Андрій Єрмак показав, як виглядає Каховське водосховище після підриву окупантами ГЕС.

Свіжі дописи

  • Новини

Українська збірна зіграла внічию з футболістами Грузії у Лізі націй УЄФА

На стадіоні "Батумі-Арена" в однойменному грузинському місті відбувся матч п'ятого туру Ліги націй УЄФА, між… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Північна Корея передала росії РСЗВ та самохідні артустановки, – ЗМІ

Північна Корея передала росії ракетні та артилерійські системи великої дальності. Йдеться про щонайменше 50 самохідних… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

У Вінниці з’явиться п’ятий індустріальний парк

У Вінниці заснували п’ятий індустріальний парк «Інтеграл», який буде розташований на території колишнього лампового заводу.… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Країни-учасниці Коаліції артилерії обговорили потреби Сил оборони України до 2027 року

Учасники Коаліції артилерійських спроможностей на підтримку України обговорили узгодження дорожньої карти, яка містить потреби Сил… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Перший в Україні рекрутинговий центр 67-ї механізованої бригади відкрили у Львові

Перший в Україні центр рекрутингу 67-ї окремої механізованої бригади запрацював у Львові. Тут охочі можуть… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Зеленський обговорив із міністром закордонних справ Японії посилення співпраці між країнами

Президент Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Японії Такеші Іваєю, який після формування нового… Читати більше

Saturday November 16th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.