fbpx
Сьогодні
17:05 19 Сер 2023

Рішення для перемоги: Україна та Швеція підписали спільну декларацію з виготовлення БМП CV-90

Фото: З відкритих джерел

19 серпня, у Швеції представники Києва та Стокгольма підписали декларацію про намір стосовно спільного виробництва й обслуговування шведських бойових машин піхоти CV-90.

Про це пише Рубрика, посилаючись на заяву шведського прем'єра Ульфа Крістерссона на пресконференції після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, цитує ЄП.

У чому проблема?

Нашим захисникам катастрофічно не вистачає військової техніки, щоб вести успішні наступальні дії та нищити російських окупантів на захоплених ними українських землях.

Яке рішення?

"Дозвольте запевнити: для мого уряду в зовнішньополітичній сфері немає важливішого завдання, ніж підтримка України в її боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність. Україна бореться за нас, за всі європейські демократії", – наголосив Крістерссон.

Голова шведського уряду нагадав, що з лютого 2022 року загальна двостороння допомога Києву з боку Стокгольма становить 2,2 мільярда євро, включно з останнім пакетом військової допомоги на 270 мільйонів євро.

Незадовго до заяви шведського прем'єра, Президент України написав у Телеграмі:

"Розпочинаємо переговори з Прем'єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном. Широкий порядок денний, але топ-пріоритет – оборонна співпраця, зокрема потужні шведські CV-90. Наші воїни вже ефективно використовують їх на передовій. Плануємо також виробляти CV-90 в Україні".

Як це працює?

"Щиро вітаю сьогоднішню заяву про наміри, підписану кілька хвилин тому – спільне бажання Швеції та України посилити співпрацю щодо виробництва, навчання й обслуговування платформи CV-90", зазначив шведський урядовець.

Нагадаємо, у січні Швеція оголосила, що передасть Україні близько 50 бойових машин CV-90. Їхнє передання схвалив парламент країни у військовому пакеті, схваленому в лютому.

Зазначимо, що бойові машини піхоти CV-90 оснащені зокрема:

  • 40-мм автоматичними гарматами,
  • димовими гранатометами,
  • кулеметами.

Автоматична гармата може вести вогонь проти піхоти, бронетехніки та повітряних цілей на відстані до чотирьох кілометрів.

Довідка

19 серпня, президент розпочав робочий візит до Швеції разом із першою леді Оленою Зеленською. Там він мав зустрітись:

  • із премʼєр-міністром Ульфом Крістерссоном,
  • королем Карлом XVI і королевою Сільвією,
  • спікером парламенту Андреасом Норленом,
  • головами парламентських партій.

Зеленський уточнив, що переговори у Швеції будуть присвячені:

  • військовій допомозі,
  • розвитку двосторонньої співпраці, зокрема в оборонно-промисловому комплексі,
  • європейській інтеграції України
  • безпеці в євроатлантичному просторі.

Це перший візит президента України до Швеції з початку повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року. Водночас прем'єр Швеції Ульф Крістерссон був у Києві в лютому цього року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: